Sobota, 01 maja 2021

W nieco bury ale rześki dzień rozpoczeła się rowerowa majówka. Ok. 20 osób wyruszyło jak zwykle w nieznane. Odwiedziliśmy okoliczne wioski, przejechaliśmy spokojnymi, malowniczymi terenami, aby odsapnąć przy promie w Lubielu. Nieco wzmocnieni i z uśmiechem na ustach ruszyliśmy dalej wzdłuż starorzecza Narwi, aby w końcu dojechać do domu. Prawie 30 km to nie za dużo, ale w sam...

Czwartek, 22 kwietnia 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Jakuba Młodszego Apostoła ufundowany przez rodziny z ul. Wyszkowskiej, Osiedla Skarpa i Wincentowa.

GALERIA...

Poniedziałek, 05 kwietnia 2021

Niedziela, 04 kwietnia 2021

"Chrześcijanin żyje tak, by Żyć
a nie tylko by nie umrzeć"
Gianfranco Amato

W tym trudnym czasie pandemii, Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga, po której się poruszamy, jak niepewna nasza przyszłość, to i tak na końcu znajduję się Życie, które zwyciężyło Śmierć.
Sobota, 03 kwietnia 2021

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością będziemy spożywać te dary; obdarz naszą rodzinę i wszystkich ludzi swoim błogosławieństwem i przyjmij nas kiedyś jako biesiadników w Twoim...

Piątek, 02 kwietnia 2021

W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia.

Zapraszamy na godz. 15.00

Niedziela, 28 marca 2021
NIEDZIELA PALMOWA - MSZE ŚW. 9.00 11.00 13.00 16.00
 
WIELKI CZWARTEK- MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKI PIĄTEK
- LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKA SOBOTA
- WIGILIA PASCHALNA godz. 18.00
 
W NABOŻEŃSTWACH MOŻE UCZESTNICZYĆ OK. 20 OSÓB
Sobota, 27 marca 2021

Po okresie renowacji wróciło odnowione i upiększone tabernakulum. Na froncie drzwi została umieszczona aplikacja gorejącego serca. Niech przypomina to nam, że tu bije serce naszego kościoła, tutaj też szukajmy umocnienia dla naszej wspólnoty, naszych rodzin i każdego z nas. Bóg zapłać ofiarodawcom.

TABERNAKULUM PO RENOWACJI

Niedziela, 21 marca 2021
Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.
 
Rekolekcje w dniach 19 - 21 marca poprowadził ks. Tomasz Borkowski wykładowca Pisma...
Piątek, 26 lutego 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od miesiąca możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Tadeusza Apostoła, ufundowany przez mieszkańców Osiedla i ul. Rataja.

GALERIA ZDJĘĆ

Niedziela, 21 lutego 2021

Środa, 17 lutego 2021
Wielki Post jest czasem sprzyjającym zintensyfikowaniu życia duchowego poprzez święte środki, jakie oferuje nam Kościół: post, modlitwę i jałmużnę. U podstaw wszystkiego jest Słowo Boże, do którego słuchania i bardziej pilnego rozważania jesteśmy w tym okresie zachęcani.
Papież Franciszek
Piątek - Droga Krzyżowa 16.30
Niedziela - Gorzkie Żale 11.00
 
 
Piątek, 12 lutego 2021

Strony internetowe to ważne źródło informacji o poszczególnych instytucjach i nie tylko. Nie inaczej jest z Diecezją Łomżyńską. Dzisiaj (5.02.) po kilku miesiącach prac udostępniony został nowy wygląd strony. Strona jest całkowicie responsywna tzn. jest w stanie dostosowywać się rozmiarem do urządzenia, na którym przeglądamy treści internetowe. Dzięki temu bez większych...

Czwartek, 11 lutego 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od miesiąca możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św.Tomasza Apostoła, ufundowany przez rodzinę Prus z Rząśnika.

GALERIA ZDJĘĆ

Niedziela, 24 stycznia 2021

Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM” ze wskazaniem dla „Hospicjum w Wyszkowie”, a otrzymane środki przeznaczymy na potrzeby tej placówki. Jeśli nie wpiszemy wskazania, to środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek...

Na skróty

Galeria