XXIX niedziela zwykła - 17.10.2021

1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy na różaniec codziennie po Mszy o godz. 17.00.

1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Bożą, był lekarzem. Tego dnia pamiętać będziemy podczas różańca o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy opiekują się nami podczas choroby.

1. W sobotę 23 października, obchodzić będziemy dzień utworzenia naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie tego dnia o wszystkich kapłanach, którzy tutaj pracowali, i wiernych świeckich, którzy pracą i ofiarami zbudowali to dzieło - kościół, jego otoczenie i wspólnotę ludzi wierzących.

1. W przyszłą niedzielę ofiarami i modlitwą będziemy wspierać polskich misjonarzy.

1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zachęcam do porządkowania rodzinnych grobów na parafialnym cmentarzu. Proszę także segregować śmieci. Naturalne odkładamy na pryzmę, wszystkie inne do kontenerów. Pamiętajmy o rocznej opłacie na wywóz śmieci z cmentarza, jest ona nie wielka w stosunku do poniesionych kosztów. W ubiegłym roku za wywóz śmieci na cmentarzu zapłaciliśmy jako parafia ok. 9000 zł.

1. Można zamawiać całoroczną modlitwę za bliskich zmarłych przed mszą niedzielną tzw. wypominki – zdrowaśki.

1. Odeszła do Boga po wieczną nagrodę Marianna Świdwa lat 89, z Dąbrowy Zagródzie. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.