XVII niedziela zwykła - 25.07.2021

1. W dniu jutrzejszym - 26 lipca, wspominać będziemy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną.

1. Nieustannie przyjmujemy zapisy na rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej. Nowicjuszy zapraszamy 30 lipca (piątek) o godz.19.00 na krótki sprawdzian terenowy (ostatnia szansa). Wyjazd w I sobotę miesiąca – 7 sierpnia o godz. 9.00. Trasa liczy ok.30 km - w jedną stronę. Zapisy do środy 4 sierpnia.

1. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. W związku powyższym niedziela 1 sierpnia br. będzie obchodzona jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Tego dnia po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

1. Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Krzysztof Bronakowski kawaler z Ełku parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty i Natalia Klaudia Ciszewska panna z Dąbrowsy parafii tutejszej, zapowiedź druga.