Dekanalny dzień skupienia

Wtorek, 05 kwietnia 2022

W ostatnią sobotę marca nasi ministranci zostali zaproszeni przez parafię św. Idziego w Wyszkowie na Dekanalny Dzień Skupienia Ministrantów i Lektorów. Po sprawnym wyjeździe, a wzięło nas udział dziesięciu, stawiliśmy się punktualnie o godzinie 10-tej w tamtejszej świątyni. Po półgodzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu i odmówieniu litanii do Chrystusa Kapłana…przyszedł czas na część formacyjną. Jeszcze w kościele nasz ksiądz Mariusz wygłosił konferencję pt.” Eucharystia – źródło życia chrześcijanina i ministranta.”, a po niej miały miejsce już w salkach parafialnych dwie specjalistyczne konferencje: „SŁUGĘ CZYNIĘ PRZYJACIELEM - Ministrant – sługa Ołtarza” i – „Powołani by służyć – fenomen ministranta”. Pierwsza była skierowana dla ministrantów młodszych, a druga dla starszych, powyżej 7 roku życia.

Po tym doszkoleniu udaliśmy się na plac przed budynkiem parafialnym zostaliśmy zaproszeni do udziału w pikniku na rzecz wspierania Ukrainy w czasie tej straszliwej wojny. Spróbowaliśmy smacznej grochówki, kiełbasek z grilla, popcornu i innych słodyczy, otrzymaliśmy też różne gadżety o tym przypominające. No i oczywiście nie obyło się bez rywalizacji sportowej, czyli meczyków piłki nożnej w wymieszanych składach, prawie wszyscy z nas wzięli w nich udział. Ok. 14-tej trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Rząśnika.