VI niedziela wielkiego postu - 5.04.2020

1. W związku z panującą pandemią koronawirusa i rozporządzeniami władz państwowych Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zarządził, że w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach (np. Wielkiego Tygodnia) może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (kapłan, służba kościelna). Dlatego na Mszy św. powinny być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną, nie więcej niż 5.

1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się bogata liturgia Wielkiego Tygodnia, która ma nas bezpośrednio wprowadzić w przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Pobłogosławimy palmy na każdej Mszy św. (bez świecenia) a także w zakrystii w czasie pomiędzy liturgią.

Wielki Czwartek - jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Najświętszy Sakrament zostanie schowany w tabernakulum. Nie będzie miejsca adoracji tzw. „ciemnicy”.

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00. Adoracja Krzyża tylko przez przyklęknięcie. Po liturgii wystawimy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i adoracja potrwa do 22.00.
    W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
    Przypominamy że w Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, zachęcam do indywidualnej praktyki.

Wielka Sobota - dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie będzie wspólnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Modlitwę błogosławieństwa zamieścimy na stronie parafii do odmówienia przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodziny.

Wigilia Paschalna z poświęceniem paschału i wody chrzcielnej o godz. 18.00. Po liturgii rozpocznie się adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim do 22.00. Nie będzie można zabrać wody święconej do domu. Nie będzie wspólnej adoracji OSP ani innych grup parafialnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 Msza św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem ale bez procesji rezurekcyjnej. Pozostałe Msze św. o godz. 11.00, 13.00 i 16.00. Jak zwykle nie będzie Mszy o godz. 9.00.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. 9.00, 11.00, 13.00, 16.00.

Przypominam, że codziennie od godz. 8.00 do 16.30 nasz kościół jest otwarty do indywidualnej modlitwy. W tych godzinach można również poprosić księdza o spowiedź i Komunię Świętą.

1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga po wieczną nagrodę Zdzisław Reszka lat 74 z ul. Jesionowej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.