VII niedziela wielkanocna - 24.05.2020

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje właśnie dzisiaj.

1. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę o godz. 17.00, podczas której przez wstawiennictwo NMP będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

1. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Beatyfikacja Prymas Polski została przesunięta na późniejszy termin ale na pewno już możemy modlić się przez jego wstawiennictwo za naszą Ojczyznę i cały Kościół.

1. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

1. W poniedziałek 1.06 obchodzić będziemy uroczystość NMP Matki Kościoła jest to nasz odpust parafialny. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną odbędzie się o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Waldemar Grzeszczuk proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Osuchowej. Zapraszam tego dnia asystę procesyjną na godz. 12.00.
    Duchowym przygotowaniem do odpustu będzie nocna adoracja, która rozpocznie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00 a skończy w dzień odpustu (poniedziałek) o godz. 9.00. Zapraszam na chwilę adoracji każdego parafianina i proszę aby grupy modlitewne pełniły w niej dyżur.

1. Bardzo dziękuję p. Dyrektor, nauczycielom, rodzicom i uczniom za program artystyczny poświęcony osobie ks. Jana Twardowskiego patrona naszej szkoły, który za chwilę zostanie zaprezentowany w związku z kolejną rocznicą jego urodzin.

1. Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Dawid Deptuła kawaler z Rząśnika i Joanna Mariańska panna z Rząśnika oboje parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.
    Marcin Bodzon kawaler z Wincentowa parafii św.Stanisława BM w Lubielu i Ilona Sieńkowska panna z Dąbrowy parafii tutejszej. Zapowiedź druga.