II niedziela wielkanocna - 11.04.2021

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona, jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia, jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Zachęcam do odmówienia dzisiaj Koronki do Miłosierdzia Bożego wspólnie w rodzinie lub razem z nami w kościele.

1. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając, bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek, którymi wspieramy Caritas diecezji łomżyńskiej.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Za dwa tygodnie kolejne spotkanie do I komunii św.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00 rodzina p. Ładów przejmie ikonę św. s. Faustyny i rozpocznie się peregrynacja obrazu po ul. Jesionowej strona południowa.

1. Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Aleksandra Augustynik panna ze Skuszewa parafii WNMP w Kamieńczyku i Mateusz Nowicki kawaler z Rząśnika parafii tutejszej - zapowiedź pierwsza;
    Magda Sośnicka panna z Dąbrowy parafii tutejszej i Paweł Melchner kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku - zapowiedź druga.

1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga po wieczną nagrodę Tadeusz Woźnica lat 65 z ul.Wyszkowskiej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.