XIX niedziela zwykła - 9.08.2020

1. W czwartek dotrą do Sanktuarium Jasnogórskiego pielgrzymi z naszej diecezji i będą uczestniczyć w apelu jasnogórskim. Zachęcam do modlitwy w godzinie Apelu z TV Trwam lub Radiem Maryja.

Natomiast ks. Mariusz i nasza schola zaprasza do kościoła na apel jasnogórski w piątek (w wigilię Wniebowzięcia NMP) na godz. 20.30. Postarajmy się założyć białe stroje gdyż grupa modlitwy za pielgrzymów to „grupa biała”

1. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów, warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.

Zapraszam parafian z Osiedla, aby przygotowywali koszyk z owocami, warzywami, ziołami i kwiatami, który stanowił będzie dekorację przed ołtarzem.
    Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” w tym roku obchodzimy jego 100 rocznicę. Polecajmy Królowej Polski losy naszej Ojczyzny i żołnierzy którzy dla niej służą.

1. Na okres zimowy zakupiliśmy 10 ton ekogroszku za sumę 7.500 zł.

1. Intencje zamieszczone są w gablocie i na stronie www.parafiarzasnik.pl