XXVIII niedziela zwykła - 13.10.2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek.

1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - pamiętamy o nauczycielach, katechetach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas różańca o godz. 16.15.

1. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek podczas nabożeństwa różańcowego.

1. Za tydzień w całej Polsce przeprowadzane będzie badanie praktyk religijnych, a więc liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do komunii św. Proszę żeby nie zabrakło nikogo z nas.

1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, Zachęcam do porządkowania rodzinnych grobów na parafialnym cmentarzu. Proszę także segregować śmieci. Naturalne odkładamy na pryzmę, wszystkie inne (sztuczne, szklane) do kontenera. W tym roku musimy podnieść opłaty za śmieci na cmentarzu z uwagi na 100% podwyżkę za wywóz kontenera z cmentarza.