XXIV niedziela zwykła - 12.09.2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w Świątyni Opaczności Bożej w Warszawie zostaną wyniesieni na ołtarze kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka. Ks. Kardynał Wyszyński to nasz rodak, pochodzący z naszych stron. Bogu niech będą dzięki za tych nowych Błogosławionych, którzy na pewno będą wstawiać się za nami i naszą Ojczyzną do Boga.

1. We wtorek 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

1. Za tydzień 19.09 po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III przygotowującymi się do I Komunii św.

1. W przyszłą niedzielę Środków Społecznego Przekazu – ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Radio Nadzieja i tygodnik Idziemy. (nasza strona internetowa również korzysta z serwerów diecezjalnych mediów katolickich).

1. Trwają prace związane z malowaniem kościoła. Msze św. wieczorne przeniesione zostają na godz. 19.00 i 19.30. Przepraszamy za utrudnienia. Dziękuję paniom za pomoc w uprzątnięciu kościoła na niedzielę. Chętne osoby zapraszam w czwartek na 20.00..

2. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu i wyrzucenie tych sztucznych wiązanek, które na święta będziemy chcieli usunąć.

3. Organizujemy wyjazd na 32. Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Królowej Polski w Nowej Osuchowej. Wyjazd w pierwszą sobotę miesiąca - 2 października o godz. 9.00. Zapisy u ks. Mariusza.