XVI niedziela zwykła - 21.07.2024

1. W tym tygodniu czcić będziemy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy dzisiaj samochody i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie przez nas na polskich drogach.

W roku 2023 dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztof  - 1 gr za 1 km MIVA Polska zrealizowała 1150 próśb polskich misjonarzy i misjonarek. Zostało zakupione 935 różnych pojazdów w 36 krajach świata: 52 samochody,  37 motocykli, 2 łodzie motorowe, została zbudowana barka rzeczna – pływająca przychodnia – „Serce z Polski” (Corazon de Polonia) do peruwiańskiej Amazonii oraz zakupiono ambulans do misyjnego szpitala w  Zambii. Rodzimi katechiści współpracujący z misjonarzami otrzymali 199 rowerów. Rowery również otrzymało 130 najbardziej potrzebujących uczniów z misyjnych szkół.  Oprócz tego zostało zakupionych łącznie 499 wózków inwalidzkich – „Promieni Miłosierdzia” dla niepełnosprawnych i do ośrodków pomocy i szpitali misyjnych. Wartość całkowita projektów: 2.140.233 Euro.

Z całego serca w imieniu polskich misjonarzy dziękujemy wszystkim kierowcom i dobroczyńcom za przekazaną pomoc i dzisiejsze ofiary! Poświęcenie pojazdów na parkingu parafialnym i na placu targowicy.

1. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności.

1. Przyjmujemy zapisy na rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej. Wyjazd w I sobotę miesiąca – 3 sierpnia o godz. 9.00. Trasa liczy ok.30 km - w jedną stronę. Dla nowicjuszy, w tygodniu poprzedzającym zorganizujemy krótki sprawdzian terenowy.

1. Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Anna Fabjańczyk z Rząśnika parafii tutejszej i Tomasz Kuklewicz z Wyszkowa parafii św. Idziego w Wyszkowie – zapowiedź pierwsza.