Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

1. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Podczas uroczystej procesji ulicami Rząśnika podziękujemy dobremu Bogu za dar Eucharystii, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo dla Kościoła i Ojczyzny. Nasz udział w tej procesji niech stanie się publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i zawsze jest w naszym życiu obecny.
    Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00. Po sumie wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie ołtarzy I – przy Banku Spółdzielczym (Lubielska, Wyszkowska do kościoła), II – przy Krzyżu (Jesionowa), III – przy Straży (strażacy), IV – przy Kościele (Dąbrowa). Proszę o udekorowanie okien szczególnie na trasie procesji.
    Zapraszam asystę procesyjną, strażaków, ministrantów, dzieci po I Komunii Św. oraz dziewczynki od I Komunii św. do sypania kwiatków.
    Po Bożym Ciele przez 8 dni trwać będzie oktawa z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

1. W środę o godz. 17.00 Ks. Bp Tadeusz Bronakowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Każdego dnia o godz. 17.00 modlimy się nowenną do Ducha Świętego w ich intencji. We wtorek na 17.+00 na próbę zaprasza ks. Paweł młodzież i przynajmniej jednego z rodziców.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, którymi wesprzemy WSD w Łomży.

1. Zamierzają zawrzeć związek małżeński:Sebastian Zdunek kawaler z parafii św. Rocha w Długosiodle i Ilona Ratko z Rząśnika parafii tutejszej zapowiedź pierwsza.
    Łukasz Kajma kawaler z parafii św. Wojciecha w Zambskach i Ilona Gołębiewska panna z Rząśnika parafii tutejszej zapowiedź druga.