XV niedziela zwykła - 14.07.2024

1. 16 lipca (we wtorek), w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik szkaplerzny zawieszony na szyi.

1. W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji wszystkich kierowców. MIVA Polska - Komisja Episkopatu do spraw Misji, zwraca się do każdego kierowcy z serdeczną prośbą, aby jako swoje podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadków - przekazali ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Niech ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów będą naszym wsparciem dla tych, co w naszym imieniu głoszą Chrystusa na krańcach ziemi. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

1. Przyjmujemy zapisy na rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej. Wyjazd w I sobotę miesiąca – 3 sierpnia o godz. 9.00. Trasa liczy ok.30 km - w jedną stronę. Dla nowicjuszy, w tygodniu poprzedzającym zorganizujemy krótki sprawdzian terenowy.

1. Zamierzają zawrzeć związek małżeński:
    Zapowiedzi drugie - Małgorzata Deptuła z Rząśnika parafii tutejszej i Tomasz Soliwoda z Nur parafii św. Stanisława BM w Lubielu Nowym;
    Angelika Łyczkowska z Rząśnika parafii tutejszej i Sebastian Kaliszewski z Leszczydołu Nowiny parafii Chrystusa Sługi w Leszczydole.

1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga po wieczną nagrodę Daniel Mąka lat 36 z Osiedla Skarpa. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.