XXXIV niedziela zwykła - 26.11.2023

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Za odnowienie dziś aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana można zdobyć odpust zupełny.

Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
    W piątek nabożeństwo do Serca Jezusa po Mszy o 7.30, od godz. 16.00 adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych będę odwiedzał od godziny 9.00.
    W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy porannej.

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć małżeństwa z ruchu Domowy Kościół wraz z księdzem opiekunem. Przybliżą nam czym jest ruch Domowy Kościół i podzielą się swoją drogą we wspólnocie Kościoła.

1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Julia Kmiołek z Rząśnika parafii tutejszej i Hubert Kowalski z Dudowizny parafii św. Barbary w Porębie zapowiedź pierwsza.