II niedziela zwykła - 16.01.2022

1. W środę będzie obchodzi swoje imieniny ks. Mariusz, pamiętajmy o nim w swoich modlitwach a także ciepłym słowem i promiennym uśmiechem dajmy mu odczuć naszą życzliwość.

1. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Do końca stycznia rodziny które miały kwarantannę lub były nieobecne mogą poprosić jednego z kapłanów o pobłogosławienie domu. Za tydzień podsumuję wizytę duszpasterską.

1. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2021 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM” ze wskazaniem dla „Hospicjum w Wyszkowie”, a otrzymane środki przeznaczymy na potrzeby tej placówki. Informacja o nr KRS „CARITAS BLIŹNIM” znajduje się na plakatach i obrazkach kolędowych.
    Bez tej corocznej ofiary serc nie bylibyśmy w stanie dopomóc tak dużej liczbie potrzebujących. Za okazaną pomoc składam serdeczne „Bóg Zapłać”.

Ks. Andrzej Mikucki

Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej