I niedziela adwentu - 27.11.2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy rozważać tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (do 24 grudnia) będzie bezpośrednim przygotowaniem do świętowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię.
    Dziękuję za przygotowanie adwentowej dekoracji ks. Mariuszowi, Ani Ogrodnik, Andrzejowi Mrozowi, Zbigniewowi Dymczykowi.

1. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zapraszamy do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30 (Godzinki do NMP i od razu po nich Msza św.) W piątek wyjątkowo ze względu na dzieci przygotowujące się do I Komunii św. roraty o godz. 16.30 (Godzinki do NMP) i Msza ok. 17.00.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
    W piątek nabożeństwo do Serca Jezusa po Mszy roratniej, a od godz. 16.00 adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych będę odwiedzał od godziny 9.00.
    W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy roratniej.

1. W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego.

1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 9 -11 grudnia.

1. Za tydzień zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 9.00.