XXIX niedziela zwykła - 20.10.2024

1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

1. W środę - 23 października, obchodzimy dzień erygowania (utworzenia) naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach, którzy tutaj pracowali, i wiernych świeckich, którzy pracą i ofiarami zbudowali to dzieło - kościół, jego otoczenie i wspólnotę ludzi wierzących.

1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte o 9.00 i 11.00 na cmentarzu). Procesja na cmentarzu parafialnym o godz. 11.00, a po niej Msza Święta za zmarłych.
    2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. (Msze św. o 9.00, 11.00, 17.00)

1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zachęcam do porządkowania rodzinnych grobów na parafialnym cmentarzu. Proszę także segregować śmieci. Naturalne odkładamy na pryzmę, sztuczne wiązanki w wyznaczonym miejscu, a szkło i wkłady do kontenerów. Pamiętajmy o rocznej opłacie na wywóz śmieci z cmentarza, jest ona nie wielka w stosunku do poniesionych kosztów. W ubiegłym roku za wywóz śmieci na cmentarzu zapłaciliśmy jako parafia ok. 9.000 zł.

1. Można zamawiać całoroczną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki – zdrowaśki.

1. Po Mszy św. o godz. 9.00 ks. Maciej zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie.