I niedziela wielkanocna - 21.04.2019

1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, największa i najważniejsza uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca w liturgii okres wielkanocny.
    Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Tego wraz z ks. Pawłem życzymy drogim parafianom i wszystkim gościom.

1. Składam serdeczne podziękowania członkom OSP z Dąbrowy i Rząśnika, kołom różańcowym, Stowarzyszeniu Faustynum, scholom, młodzieży, ministrantom, dzieciom, oraz wszystkim parafianom za trwanie na czuwaniu przy grobie Pańskim. Dziękuję także wszystkim, którzy podjęli się czytań i komentarzy w czasie liturgii triduum paschalnego i w Święta Wielkanocne. Bóg zapłać osobom z asysty procesyjnej.
    Bardzo dziękuję ks. Pawłowi za przygotowanie świątecznej dekoracji, która skupia naszą uwagę na tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, dzięki nim może on tak świątecznie wyglądać.

1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

1. Codziennie przed Mszą o godz. 17.00 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata. Dzieci za Szkoły w Rząśniku i Dąbrowie mogą przynieść skarbonki z Jałmużną wielkopostną, którą wesprą dzieci z ubogich rodzin.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Grzegorz Grzywacz kawaler z Wielątek parafii św.Izydora w Woli Mystkowskiej i Kinga Sieńkowska panna z Dąbrowy parafii tutejszej. Michał Wojcieszek kawaler z Wyszkowa parafii św. Rodziny i Paulina Morka panna z Rząśnika parafii tutejszej. Zapowiedź druga.