I niedziela adwentu - 1.12.2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

1. W Adwencie ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Dlatego w dni powszednie Adwentu (bez niedzieli) będzie sprawowana Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwana roratnia. Zapraszam do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30 (Godzinki do NMP i od razu po nich Msza św.). W piątek wyjątkowo ze względu na dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania roraty o godz. 16.30 (Godzinki do NMP) i Msza ok. 17.00.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
    W piątek nabożeństwo do Serca Jezusa po Mszy roratniej, a od godz. 16.00 adoracja i możliwość skorzystania ze spowiedzi. Chorych odwiedzę o godz. 9.00.
    W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 (Roraty).

1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 13-15 grudnia.

1. Caritas naszej diecezji już po raz kolejny podejmuje akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak co roku uzyskane środki przeznaczone zostaną na zorganizowanie kolonii dla dzieci z najuboższych rodzin. W ubiegłym roku uczestniczyło w nich 3000 osób. W tym roku świece białe w cenie 15 zł.

1. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie.

1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

1. Nasi ministranci młodsi (Wróble) pod wodzą ks. Mariusza uczestniczyli w diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich. Na etapie rejonowym w Ostrowi Maz. zajęli pierwsze miejsce. Chłopcom którzy reprezentowali naszą parafię gratuluję i życzę dobrej walki o najwyższe trofeum w finale diecezjalnym.

1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Boga po wieczną nagrodę Marianna Krawczyk lat 94 z ul. Jesionowej..
    Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.