Gościliśmy kleryka

Niedziela, 25 listopada 2018

W dzisiejszą niedzielę gościliśmy Mateusza kleryka V roku pochodzącego z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Alumn Mateusz głosił Słowo Boże i razem z nami się modlił. Kupując kalendarz WSD w Łomży można było wesprzeć naszą uczelnię.

Jezu, Boski Pasterzu, Ty powołałeś Apostołów i uczyniłeś ich rybakami ludzi. Wezwij i dzisiaj młodych ludzi do Twojej służby. Niechaj ci, których powołałeś, rozpoznają Twoją wolę i daj im oczy otwarte na potrzeby całego świata. Pozwól im wiernie trwać w dziele budowania Twego Mistycznego Ciała, by w ten sposób kontynuowali Twoje posłannictwo. Panie spraw, aby wiele dziewcząt i chłopców wielkodusznie i bez wahania poszło za głosem Twej miłości. Obudź w ich sercach pragnienie doskonałego życia według Ewangelii oraz wolę bezinteresownej służby dla Kościoła. Daj im gotowość przyjścia z pomocą wszystkim tym, którzy potrzebują ich pomocnych rąk i miłosiernego pochylenia nad ludzką nędzą. Amen.

Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne