Pielgrzymka do Płocka i Sierpca

Niedziela, 17 listopada 2019

W dniu 16 listopada wyjechała z naszej parafii pielgrzymka, w związku ze zbliżającą się 15 rocznicą śmierci pierwszego proboszcza ks. kan. Andrzeja Górskiego. Rozpoczeliśmy pielgrzymowanie od nawiedzenia cmentarza w Sierpcu, gdzie razem z członkami rodziny odmówiliśmy różaniec w intencji śp. ks. Andrzeja i zapaliliśmy liczne znicze.

Następnie  spokojnym marszem po zabytkowym wzgórzu tumskim dotarliśmy do Katedry Płockiej i sąsiadującego z nią Muzeum Diecezjalne. Ks. kan. Stefan Cegłowski Proboszcz parafii katedralnej bardzo barwnie i zajmująco opowiedział o historii tego miejsca i zgromadzonych eksponatach.

Ważnym miejscem pielgrzymowania miało być także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie doświadczyła pierwszych objawień św. siostra Faustyna. Jest ona nam tym bardziej bliska w związku z ustanowionym w ostatnim czasie nowym odpustem parafialnym.

Dzięki szczśliwemu zbiegowi okoliczności spotkaliśmy się także na chwilę wspomnień i rozmowy z dawnymi proboszczami z parafii Porządzie: ks. kan. Kazimierzem Bartosiewiczem i ks. prałatem Antonim Majkowskim.

70 osobowa grupa pielgrzymów, pod opieką Księdza Proboszcza szczęśliwie, z pieśnią na ustach i modlitwą w sercu wruciła do swoich domów i do swojej wspólnoty parafialnej.