Pielgrzymka do Wilna

Środa, 21 sierpnia 2019

W dniach 19-21 sierpnia parafianie z Zambsk, Rząśnika oraz przyjaciele z okolicznych miejscowości wybrali się wspólnie na pielgrzymkę do Wilna. Podczas trzech długich dni odwiedzili m.in: Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej z cudowną kaplicą na wyspie, Ostrą Bramę miesce nawiedzane przez tysiące pielgrzymów, kościól św. Ap. Piotra i Pawła z misternym barokowym wystrojem, maleńką perłę gotyku w kościele św. Anny, skromny dom w którym mieszkała i pracowała znana na całym świecie apostołka Bożego Miłosierdzia siostra Faustyna. Jednym z ostatnich punktów wyjazdu i duchowym przeżyciem była Msza św. przed pierwszym obrazem Jezusa Miłosiernego namalowanym przez artystę malarza prof. E. Kazimirowskiego.

Poza tymi sakralnymi miejscami, podczas pielgrzymki wszyscy mieli okazję wędrować piękną wileńską starówką i poznać inne turystyczne atrakcje Wilna oraz spróbować specjały litewskiej kuchni. Pogoda dopisała, choć ostatniego dnia Wilno pożegnało nas deszczem, dzięki temu nie było aż tak bardzo żal żegnać dawne polskie miasto.

Pielgrzymka parafian z Rząśnika i Zambsk do Wilna pozostała jedynie wspomnieniem. Przelotne wrażenia, umykające wspomnienia i najbardziej materialne zdjęcia to tylko część owoców pielgrzymiego trudu.

Zapraszamy na Mszę św. i popielgrzymkowe ognisko do Zambsk 13 września na godz. 18.00.