PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Niedziela, 11 sierpnia 2024

PIELGRZYMKA DO WŁOCH         28.05 -04.06.2025

RZYM, WATYKAN, MANOPELLO,  LANCIANO, MONTE SANT`ANGELO, SAN GIOVANNI ROTONDO, LORETO, CASCIA, ASYŻ

Dzień  1:– przelot do Rzymu

Zbiórka na lotnisku  Chopina w Warszawie  o godzinie 05:00 . Wylot do Rzymu o godz 07:15 , przylot do Rzymu na lotnisko Fiumicino o godzinie  09:25  Odbiór bagażu. . zwiedzanie Rzymu starożytnego: Colosseum (z zewnątrz), spacer ulicą Forów Rzymskich – Fori Imperiali (Forum Trajana, Cezara, Augusta), spacer ulicą Forów Rzymskich – Fori Imperiali (Forum Trajana, Cezara, Augusta), przejście w stronę Placu Weneckiego z słynnym Vittorianum – Ołtarzem Ojczyzny i statuą króla Wiktora Emmanuela II.

Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień  2:– Watykan – Bazyliki Większe

Śniadanie, Przejazd do WATYKANU – wizyta w Bazylice św. Piotra, następnie przejazd do Bazyliki Santa Maria Maggiore oraz kolejno do Bazyliki Św. Jana na Lateranie. Wizyta na Świętych Schodach.  Przejazd do Bazyliki Św. Pawła za Murami. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Przejazd do hotelu,.Obiadokolacja, nocleg.

Dzień  3:  - Manopello, San Giovanni Rotondo

śniadanie o godz. wyjazd godz.. Przejazd do MANOPELLO - nawiedzenie świątyni Volto Santo - . Następnie przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO .Msza święta w kościele antycznym następnie zwiedzanie wraz z przewodnikiem Sanktuarium Św. Ojca Pio - świątyni starej części klasztornej, w której znajduje się cela Św. Ojca Pio oraz nowego kościoła Matki Bożej Łaskawej, gdzie w krypcie znajduje się ciało Świętego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień  4: - Monte San`t Angelo, Lanciano

Śniadanie, pakowanie bagaży, wyjazd. Przejazd na MONTE SAN ANGELO .Nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła - urokliwie położonego w górach miasteczka, w którym według legendy w 492 roku miał ukazać się Michał Archanioł. Msza święta w kościele w grocie skalnej.. Zwiedzanie Sanktuarium, spacer po mieście, przejazd do LANCIANO - miejsca Cudu Eucharystycznego, wizyta w Sanktuarium przed ołtarzem z Cudownym Ciałem i Krwią.  Przejazd do hotelu w Loreto .Obiadokolacja .nocleg.

Dzień  5: - Loreto, Asyż

Śniadanie. Wizyta w  LORETO - twierdzy położonej na wzgórzu, zwiedzanie Sanktuarium, którego najważniejszym miejscem jest Święty Domek, który przechowuje nazaretański dom Maryi. Msza święta w Sanktuarium. Przejazd do ASYŻU spotkanie z przewodnikiem, spacer średniowiecznymi uliczkami miasta od Kościoła św. Klary, po drodze Rynek Miejski z fontanną oraz antyczną świątynią Minerwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta (kościół górny i dolny wraz z kryptą świętego). Przejazd do Santa Maria degli Angeli w której znajduje się słynna “Porziuncola” - kościółek  w którym wraz ze braćmi z zakonu modlił się św. Franciszek. Przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja .nocleg

Dzień  6: - Cascia,

Śniadanie, przejazd do CASCI - miejsca związanego z życiem Św. Rity. Wizyta w Klasztorze św. Rity – poznanie miejsc  żywota świętej, spacer ulicami średniowiecznego miasteczka. Msza święta w Sanktuarium.  Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu .Zakwaterowanie. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 7: Rzym

Śniadanie, przejazd na Piazza del Popolo. Następnie wejście na taras widokowy Wzgórza Pincio, spacer po wzgórzu górującym nad miastem, z pięknymi willami, niegdyś zwanym przez starożytnych Rzymian „wzgórzem ogrodów”. Dzisiaj znajduje się tutaj park, często nazywany rzymskim Laskiem Bulońskim. Główną atrakcją tego miejsca jest piękna panorama miasta, zegar wodny i liczne sprowadzone tutaj rzeźby. Przejście przez park w kierunku Kościoła Trójcy Świętej (Trinita dei Monti) i zejście po Schodach Hiszpańskich. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Następnie przejście pod Fontannę di Trevi, Panteon, Piazza Navona w kierunku Campo dei Fiori. Przejście do autokaru na Lungotevere dei Tebaldi. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Obiadokolacja .nocleg.

Dzień 8: -  Rzym + powrót

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,  Spacer w kierunku dzielnicy żydowskiej pod Portyk Oktawii.  Następnie spacer w kierunku kościoła Santa Maria in Cosmedin, gdzie znajdują się słynne Usta Prawdy. Kolejno spacer przez najstarsze forum rzymskie: Forum Boarium ze świątyniami Portunusa i  Olivariusa oraz Łuk Janusa, następnie Wyspa na Tybrze – Isola Tiberiana.  Wyjazd z Rzymu, przejazd na lotnisko Fiumicino. Wylot do Warszawy o godzinie 19:40 . Przylot do Warszawy  o godzinie 22:00.   Zakończenie programu.

ILOŚĆ DNI

Cena za osobę, grupa 47 osób

8 dni / 7 HB

4500 zł + 350 Euro

Cena zawiera:

bezpośredni przelot  na trasie Warszawa – Rzym – Warszawa  ,

bagaż podręczny 8 kg , bagaż główny 23 kg. ,

transport autokarem na terenie Rzymu , opłaty drogowe i parkingowe.

7 noclegów  w hotelu 3, 4*, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami ,

(dopłata do pokoju jednoosobowego  180 Euro )

wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji

usługę pilota, przewodników  lokalnych

SIGNAL IDUNA Ubezpieczenie KL 30 000 Euro , NNW 15 000 PLN , Choroby Przewlekłe do kwoty 30 000 Euro , w razie zachorowania leczenie na terenie Rzymu  na Covid-19  do kwoty 30 000 Euro

podatek VAT,

organizację wejść do zwiedzanych obiektów,

rezerwację Mszy Świętych,

opłatę obowiązkową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy ,

opłaty klimatyczne,

bilety wstępu wg. programu , lokalnych przewodników .

zestawy słuchawkowe Tour Guide System .

Cena nie zawiera :

transportu na i z lotniska w Polsce

napiwku dla kierowcy po  5 Euro/osoby na pobyt .