Rekolekcje 15 - 17 marca

Czwartek, 14 marca 2024

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.

Życie codzienne to zwykle pęd za sprawami doczesnymi : codzienność, praca, obowiązki. Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Dlatego kiedy wkraczamy w okres Wielkiego Postu, tak jakby zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie. Udział w rekolekcjach wielkopostnych powinien być dla nas  przede wszystkim czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem. Zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i drugi człowiek.

Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Wielu ludzi przeżywających różne problemy, zmagających się z ciężką chorobą swoją czy własnych dzieci, jest często zdanych tylko na siebie. Często właśnie podczas rekolekcji człowiek dostaje odpowiedź, jaką rolę on  sam w tym odgrywa. Co zrobić, by nie zatracić wrażliwości na innych, na krzywdę ludzką, ale jeszcze bardziej ją dostrzegać.

 
Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Chudzik Ojciec Duchowny WSD w Łomży.    
  
 
Piątek - 15 marca
 
Msza św. - 9.00, 11.00 (z udziałem SP Rząśnik), 17.00,
18.00 - DROGA KRZYŻOWA ulicami Rząśnika
 
Sobota - 16 marca
 
Msza św. - 9.00, 11.00 (sakrament namaszczenia chorych), 17.00, 18.30.
 
Niedziela - 17 marca
 
Msza św. - 9.00, 11.00, 16.00

Na skróty

Galeria