Zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi

Sobota, 11 lutego 2023

W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska.

Pomoc będzie niesiona we współpracy z lokalnymi partnerami kościelnymi i siostrzanymi organizacjami sieci Caritas. Zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb osób poszkodowanych, takich jak żywność, opieka medyczna czy ciepłe i bezpieczne schronienie.

W Syrii i w Turcji – krajach, które najbardziej ucierpiały w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi – trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Tysiące osób potrzebują bezpiecznego schronienia i żywności, dlatego w pomoc włączyła się Caritas Polska, przekazując na rzecz poszkodowanych pierwszą transzę w wysokości 100 tys. dolarów. Z kwoty tej już zakupiono m.in. 1200 materaców.

WWW.CARITAS.PL

Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii apeluję do wiernych Diecezji Łomżyńskiej o modlitwę za poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę aby w najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach św. dołączyć specjalne wezwanie do modlitwy wiernych w tej intencji.
Polecam również aby zorganizować w najbliższą niedzielę 12 lutego br. po każdej Mszy Świętej zbiórkę ofiar pieniężnych na pomoc poszkodowanym.
Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii.

+ Tadeusz Bronakowski
WIKARIUSZ GENERALNY