Życzenia Ks. bp Janusza Stepnowskiego

Poniedziałek, 26 grudnia 2022

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie i Goście.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam prawdę o tym, że „Syn Boży stał się człowiekiem, abyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi”. Bóg w Nowonarodzonym Dziecięciu ofiarowuje nam swoją miłość i zbawienie. Bliskość Chrystusa, którego imię brzmi Emmanuel, jest dla nas źródłem nadziei i pokoju.

Radość Świąt Bożego Narodzenia przeżywamy w Kościele Chrystusowym, do którego każdy z nas został wezwany po imieniu. Jest on domem komunii i miłości, w którym bije dla nas źródło Bożego życia. Niech doświadczenie spotkania Syna Bożego narodzonego w Betlejem, będzie dla każdego z Was, Bracia i Siostry, światłem i mocą niebieskiej łaski na drogach codzienności. Światło betlejemskiej nocy niech opromienia Wasze rodziny, by wzrastały w świętości.

Wraz z Biskupem Tadeuszem życzę Wam, drodzy Diecezjanie, pokoju, nadziei i błogosławieństwa, które przynosi nam Nowonarodzony Jezus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek. Niech te Święta, spędzone w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół, przez doświadczenie wspólnoty i braterstwa, przyniosą Wam radość i spokój pośród codziennych trosk. Podczas świątecznych spotkań nie zapomnijmy o modlitwie za umęczony wojną naród ukraiński, aby dla nich zaświeciła gwiazda betlejemska przynosząca pokój, wolność i bezpieczne życie.

Wasz Biskup

+ Janusz Stepnowski