Piątek, 01 stycznia 2021
"O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje zwątpienie"
Franciszek z Asyżu
Środa, 30 grudnia 2020

W niespełna dwa tygodnie udało się zebrać ponad 1 mln 400 tys. zł dla Marysi Żmudy na leczenie siatkówczaka obuocznego. Rodzice wraz z dzieckiem, na początku nowego roku wybiorą się na leczenie ostatniej szansy do USA.

W ostatnią niedzielę grudnia nasza parafia włączyła się w pomoc dla Marysi zebrane środki przekazalismy rodzinie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy chojnie...

Sobota, 26 grudnia 2020

Piątek, 25 grudnia 2020

„Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole...”
(Kolęda dla nieobecnych)

Życzymy pięknych Świąt narodzenia Jezusa Chrystusa. Obyście nie byli sami. Niech wymowa tych Świat napełnia nadzieją i radością, a narodzony Jezus błogosławi Wam w życiu i w pracy.

GALERIA ZDJĘĆ

Niedziela, 06 grudnia 2020

Czy chcesz przygotować na Boże Narodzenie swoje serce i naszykować w nim miejsce na ponowne narodziny Boga?
Jeśli na to pytanie odpowiadasz twierdząco, to znaczy, że parafialne rekolekcje adwentowe są właśnie dla Ciebie…

Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Marcin Loba z-ca dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Rekolekcje Adwentowe 11 -13 grudnia
Niedziela, 29 listopada 2020

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla. W Adwencie Kościół czci Maryję poprzez Mszę św. zwaną Roratami. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów pieśni na wejście: Rorate coeli, desuper...

Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30 (Godzinki do NMP i Msza św.)
Roraty dla dzieci w piątek 16.30 (Godzinki do...

Niedziela, 22 listopada 2020

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę, ufundowany przez rodziny z Dąbrowy Stara Wieś i Dąbrowy Zagródzie.

FOTO...

Środa, 11 listopada 2020
Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy i w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. 11 listopada został ustanowiony - ustawą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z 1937 r. - polskim świętem narodowym.
Msze św. o godz. 9:00, 11.00, 16.00
 
Poniedziałek, 09 listopada 2020

Niedziela, 08 listopada 2020
W roku 2020/2021 na terenie Gminy Rząśnik będzie po raz kolejny realizowany Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).
Zainteresowane osoby zapraszamy do zgłoszenia telefonicznego do GOPS w Rząśniku podając wysokość dochodu z poprzedniego miesiąca (odcinek renty, emerytury, zaświadczenie z...
Poniedziałek, 02 listopada 2020

Różaniec Do Granic Nieba trwa 8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć przez całą oktawę.

Wszystko nas przynagla do tego działania: orędzia Matki Bożej, wydarzenia w Polsce i na świecie.

Każdego dnia po Mszy św. o godz. 17.00

Poniedziałek, 26 października 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych...

PORZADEK NABOŻEŃSTW

Środa, 21 października 2020

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Bartłomieja Apostoła, ufundowany przez rodzinę Kowalczyków z Dąbrowy.

FOTO GALERIA

Sobota, 10 października 2020

Zapraszamy na ostatni w tym roku wyjazd rowerowy. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 wyjazd do Zambsk Kościelnych. Przy sprzyjającej pogodzie planowane ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zapraszamy wszystkich uczestników rowerowych sobót, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

Niedziela, 04 października 2020

W niedzielę 4 października nasza parafia będzie świętowałą odpust poświęcony św. s. Faustynie.

Mszy św. odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. Grzegorz Suchta notariusz Kurii diecezjalnej w Łomży.

Na skróty

Galeria