Wtorek, 23 października 2018

W poprzednią niedzielę października przeprowadzone zostało badanie uczestnictwa parafian we Mszy św. Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) i osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) pozostaje w Polsce na tym samym poziomie – wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Do kościoła w niedzielę chodzi ok. 40,0 proc. wiernych, do Komunii św....

Sobota, 20 października 2018

 

 

Wtorek, 16 października 2018

W ubiegłym tygodniu 11 października, 24 pary małżeńskie z gminy Rząśnik świętowały ,,Złote Gody”, czyli 50-tą rocznicę ślubu. W gronie Jubilatów było też 9 par małżeńskich, które obchodziły ,,Diamentowe Gody”, czyli 60-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

GALERIA FOTO

Niedziela, 14 października 2018

XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku. W tym Dniu Papieskim nasze rozważania i działania chcemy zogniskować wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to...

Niedziela, 07 października 2018
Miłosierny Boże, wejrzyj łaskawie na wspólnotę modlącego się Kościoła i racz pobłogosławić tych synów, którzy pragną Ci służyć jako ministranci. Udziel im darów żywej wiary i głębokiej miłości, aby ich służba była miła Tobie i pociągała innych do Ciebie. Niech będą sumienni w nauce, szlachetni w postępowaniu i przykładni w życiu...
 
Obrzęd błogosławieństwa...
Środa, 03 października 2018

W pierwszą sobotę miesiąca października zapraszamy na ostatni w tym roku wyjazd rowerowy. Zakończenie sezonu "bicyclowego" odbędzie się w Zamskach. Wyjazd o godz. 9.00, przy sprzyjającej pogodzie ognisko nad Narwią przy plebanii, pieczenie kiełbasek, gorąca herbata i piękne widoki na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy jeszcze raz wszystkich uczestników rowerowych sobót, bo w zdrowym...

Poniedziałek, 01 października 2018
„Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja różańcowa dała nam zwycięstwo” - taki napis Wenecjanie umieścili na kaplicy wybudowanej w dowód wdzięczności za odparcie Saracenów spod Rzymu w połowie XI w. W roku 1885 papież Leon XIII polecił odmawiać modlitwę różańcową przez cały październik.
 
Różaniec o godz. 16.15
Niedziela, 30 września 2018

W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 16.00 odbył się koncert „Ku Niepodległej”. Nauczyciele, uczniowie i goście deklamowali patriotyczne strofy a zespół „Żywa Wiara” upiększał występ wspaniałymi, umacniającymi ducha pieśniami.

Młodzi i dorośli, nauczyciele i uczniowie, artyści i widzowie, wszyscy dziękowali za 100 lat odzyskanej przez Polskę niepodległości.

FOTO...

Sobota, 08 września 2018

Tak jak w roku ubiegłym, w sobotę po wspomnieniu św. Rozalii (4IX) grupa parafian wybrała się do miejsca jej kultu. Nieduży kościół znajduje się na terenie parafii Szelków, niedaleko miejscowości Nowy Sielc, opodal leśniczówki i dużego kompleksu leśnego. św. Rozalia czczona jest tu ok. 300 lat.

Dwudziestoosobowa grupa musiała pokonać trasę do św. Rozalii i z powrotem liczącą...

Sobota, 01 września 2018

Dożynki to największe w roku święto rolników. To uroczyste podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory, a jednocześnie prośba o pomyślność w następnych.

Gminne Dożynki rozpoczną się w niedzielę 2 września o godz. 13.00 Mszą św. polową na placu Targowicy.

GALERIA ZDJĘĆ

Wtorek, 28 sierpnia 2018

Papież Jan Paweł II pisał: "Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas". "Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św.

Wtorek - Środa od godz. 7.30 do 17.00

Niedziela, 26 sierpnia 2018

26 sierpnia obchodzona jest uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Ma ona przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego narodu, jest też wyrazem czci dla jasnogórskiego obrazu Maryi.

O ustanowienie święta ojcowie paulini zabiegali kilkakrotnie. Po raz pierwszy zwrócili się z taką prośbą do Stolicy Apostolskiej po obronie...

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

W dniu dzisiejszym po godz. 18.00, Piesza Pielgrzymka Łomżyńska dotrze do wałów Jasnej Góry. Przed wejściem do sanktuarium zostanie przedstawiona i powitana przez Ojców Paulinów.
O godz. 20.00 rozpocznie się Msza św. przed cudownym obrazem a nastepnie Apel Jasnogórski transmitowany przez telewizję TRWAM.
Zachęcamy do włączenia się do wspólnej...

Czwartek, 02 sierpnia 2018

Pomimo niemiłosiernych upałów grupa najbardziej wytrwałych parafian wyruszyła w pierwszą sobotę miesiąca na rowerową przejażdżkę. Udało się przejechać 49 km i to trasami, które wcześniej nie pokonywaliśmy. Upał dał się we znaki ale tylko na postojach, w czasie jazdy przyjemna bryza owiewała nasze "sportowe" sylwetki :) :):)

Bo w zdrowym ciele, zdrowy duch !!!

Środa, 01 sierpnia 2018

Na skróty

Galeria