Środa, 01 listopada 2023

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych...

2 - 8 listopada - Różaniec za zmarłych - godz....

Niedziela, 22 października 2023

22 października 2023 r., pod hasłem „Misje sercem Kościoła”, będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, nazywany również Niedzielą Misyjną. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych.

Niedziela Misyjna i następujący po niej Tydzień Misyjny jest szczególnym czasem modlitwy za misjonarzy i wspierania terytoriów misyjnych na całym świecie. Jako Papieskie Dzieła...

Niedziela, 15 października 2023

Niedziela, 08 października 2023

W niedzielę 8 października nasza parafia będzie obchodziła odpust poświęcony św. s. Faustynie.

W sobotę o godz. 18.00 rozpoczniemy nocną adorację Najświętszego Sakramentu przygotowującą nas do przeżycia odpustu św. siostry Faustyny.

ODPUST św. s. FAUSTYNY - 8 października

PROGRAM ADORACJI

Poniedziałek, 18 września 2023

Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej, 34. Pielgrzymce Żywego Różańca do Sanktuarium Królowej Polski w Nowej Osuchowej, która odbędzie się w dniu 7 października 2023 r. Mottem spotkania będą słowa: "Różaniec siłą chorych i cierpiących".

Do udziału w pielgrzymce zapraszamy parafialne wspólnoty Żywego Różańca, zelatorów i członków kół. Ponadto księży, siostry i braci...

Niedziela, 03 września 2023

Dożynki to odświętna forma podziękowania za tegoroczne zbiory. W najbliższą niedzielę 3 września 2023 r. odbędą się w Rząśniku Gminne dożynki. Uroczystości rozpoczną się na Placu Targowicy o godz. 13.00 Mszą św. dziękczynną.

Wszystkich parafian zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnym dziękczynieniu za tegoroczne plony.

Niedziela, 27 sierpnia 2023

Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Liczba 40 jest często wymieniana w Biblii i zawsze oznacza święty czas. Przed rozpoczęciem nauczania Jezus przebywał na pustyni przez 40 dni, tyle samo czasu padał deszcz w trakcie potopu,

PROGRAM ADORACJI

Niedziela, 20 sierpnia 2023

W niedzielę 20 sierpnia o godz. 9.30 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do św. Rocha w Sadykrzu.

Wszystkich gotowych do fizycznego i duchowego wysiłku zaprasza ks.Mariusz.

FOTO GALERIA

 

Sobota, 12 sierpnia 2023

15 sierpnia - w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w kolejną rocznicę BITWY WARSZAWSKIEJ zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu KAPELI FAKIRY.

Przed kościołem w Rząśniku o godz. 17.00 rospocznie się program słowno muzyczny z piosenkami z okresu międzywojennego zatytułowany "JEST JEDNA JEDYNA".

Na patriotyczne popołudnie zapraszamy wraz z Gminą Rząśnik.

Piątek, 04 sierpnia 2023

Już jutro wyruszy na trasę Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej. Wyjazd w I sobotę miesiąca – 5 sierpnia o godz. 9.00. Prosimy zabrać ze sobą nakrycie głowy (najlepiej kask) i picie na drogę.

GALERIA

Niedziela, 23 lipca 2023

W dniach 23-30 lipca 2023 będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

Poświęcenie pojazdów w niedzielę po każdej Mszy...

Czwartek, 06 lipca 2023

W czwartek- 6 lipca ok. godz. 17.30 dotrze do naszej parafii Piesza Pielgrzymka w intencji trzeźwości Narodu. Zapraszam parafian do zabrania pielgrzymów do siebie, ugoszczenia, dania noclegu. Księża i klerycy zamieszkają na plebanii. O godz. 20.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu a o 20.30 Apel Jasnogórski. W piątek o godz. 8.00 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy...

Czwartek, 08 czerwca 2023
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina
 
Msze św. o godz. 9.00, 11.00 (z procesją), 16.00
Środa, 31 maja 2023
Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.
 
W dniu 31 maja, odwiedził naszą parafię Ks. bp...
Niedziela, 28 maja 2023

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 16.00 rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca parafię do przeżycia Odpustu NMP Matki Kościoła.

ODPUST NMP MATKI KOŚCIOŁA - 29 maja

12.00 - Msza św. odpustowa z procesją Eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Sławomira Obrębskiego z parafii Obryte

Na skróty

Galeria