Poniedziałek, 24 grudnia 2018
Wszystkim parafianom i gościom pragniemy przekazać serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019.
Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech Maryja Bogarodzica uprasza potrzebne łaski na każdy dzień.
 
Niech na każdym z nas spełnią się słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: „Niech cię Pan...
Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Młodzi, starsi, zadowoleni, smutni, spełnieni, zabiegani, zdrowi, bądź też mniej lub bardziej na zdrowiu niedomagający, samotni czy otoczeni bliskimi -  wszyscy jesteśmy zaproszeni, by skorzystać z tego czasu przygotowania, jakim są rekolekcje parafialne.

PROGRAM REKOLEKCJI

Poniedziałek, 03 grudnia 2018

Nasi ministranci młodsi i starsi pod wodzą ks. Pawła uczestniczyli w diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich. Na etapie rejonowym, który odbył się w Ostrowi Maz.zajęli dwa pierwsze miejsca. Rywalizowali z ministrantami z Broku, Goworowa, Małkini par. NSPJ, Ostrowi Maz. par. Dobrego Pasterza, Ostrowi Maz. par.Wniebowzięcia NMP i Rzekunia.

WYNIKI TURNIEJU

Niedziela, 02 grudnia 2018

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla. W Adwencie Kościół czci Maryję poprzez Mszę św. zwaną Roratami. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów pieśni na wejście: Rorate coeli, desuper...

Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30 (Godzinki do NMP i Msza św.)
Roraty dla dzieci w piątek 16.30 (Godzinki do...

Niedziela, 25 listopada 2018

W dzisiejszą niedzielę gościliśmy Mateusza kleryka V roku pochodzącego z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Alumn Mateusz głosił Słowo Boże i razem z nami się modlił. Kupując kalendarz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży można było wesprzeć naszą uczelnię.

Jezu, Boski Pasterzu, Ty powołałeś Apostołów i uczyniłeś ich rybakami ludzi. Wezwij i dzisiaj...

Niedziela, 11 listopada 2018

9 listopada godz. 16.30 -  WIECZÓR PATRIOTYCZNY „Śpiewem i słowem w darze Tym, co o wolność walczyli” - Szkoła Podstawowa im. Ks. JanaTrzaskomy w Porządziu

11 listopada godz. 11.00 - MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY - Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Rząśniku

12.00 - wspólne śpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji "NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

FOTO...

Wtorek, 30 października 2018

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także...

Niedziela, 28 października 2018

Znakomicie rozpoczeli udział w diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich nasi ministranci, pod opieką wikariusza - ks. Pawła. Na etapie dekanalnym zajeli pierwsze miejsca w kategorii ORŁÓW - ministranci starsi oraz WRÓBLI - ministranci młodsi.
W listopadzie czekają ich rozgrywki rejonowe.

Wtorek, 23 października 2018

W poprzednią niedzielę października przeprowadzone zostało badanie uczestnictwa parafian we Mszy św. Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) i osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) pozostaje w Polsce na tym samym poziomie – wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Do kościoła w niedzielę chodzi ok. 40,0 proc. wiernych, do Komunii św....

Sobota, 20 października 2018

 

 

Wtorek, 16 października 2018

W ubiegłym tygodniu 11 października, 24 pary małżeńskie z gminy Rząśnik świętowały ,,Złote Gody”, czyli 50-tą rocznicę ślubu. W gronie Jubilatów było też 9 par małżeńskich, które obchodziły ,,Diamentowe Gody”, czyli 60-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

GALERIA FOTO

Niedziela, 14 października 2018

XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku. W tym Dniu Papieskim nasze rozważania i działania chcemy zogniskować wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to...

Niedziela, 07 października 2018
Miłosierny Boże, wejrzyj łaskawie na wspólnotę modlącego się Kościoła i racz pobłogosławić tych synów, którzy pragną Ci służyć jako ministranci. Udziel im darów żywej wiary i głębokiej miłości, aby ich służba była miła Tobie i pociągała innych do Ciebie. Niech będą sumienni w nauce, szlachetni w postępowaniu i przykładni w życiu...
 
Obrzęd błogosławieństwa...
Środa, 03 października 2018

W pierwszą sobotę miesiąca października zapraszamy na ostatni w tym roku wyjazd rowerowy. Zakończenie sezonu "bicyclowego" odbędzie się w Zamskach. Wyjazd o godz. 9.00, przy sprzyjającej pogodzie ognisko nad Narwią przy plebanii, pieczenie kiełbasek, gorąca herbata i piękne widoki na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy jeszcze raz wszystkich uczestników rowerowych sobót, bo w zdrowym...

Poniedziałek, 01 października 2018
„Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja różańcowa dała nam zwycięstwo” - taki napis Wenecjanie umieścili na kaplicy wybudowanej w dowód wdzięczności za odparcie Saracenów spod Rzymu w połowie XI w. W roku 1885 papież Leon XIII polecił odmawiać modlitwę różańcową przez cały październik.
 
Różaniec o godz. 16.15

Na skróty

Galeria