Niedziela, 21 kwietnia 2019
(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,
z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym (…)
Orędzie Wielkanocne
 
Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał...
Niedziela, 14 kwietnia 2019
WIELKI CZWARTEK- MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKI PIĄTEK
- LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKA SOBOTA
- WIGILIA PASCHALNA godz. 18.00
 
PROGRAM ADORACJI
                            
Niedziela, 07 kwietnia 2019

Drogi Księże Tomaszu!
Dziękujemy Księdzu za czas dla nas poświęcony, za serce, wiedzę i umiejętności włożone w posługę dla nas, za słowa pełne prawdy, otuchy i nadziei, i za te, które wzruszały, zachęcały do ciągłego powstawania z upadków, do szczerego spoglądania w swoją duszę i otwierania się na Boże Miłosierdzie. Z pewnością pomogą nam one podnosić się i...

Piątek, 05 kwietnia 2019

W piątek 5 kwietnia po Mszy o godz. 17.00 ulicami Rząśnika wyruszymy w  Drogę Krzyżową. Krzyż od stacji do stacji będą nieśli mieszkańcy Rząśnika i Dąbrowy, dlatego nie może nikogo, zdrowego, silnego zabraknąć. Droga przejdzie ulicami Wyszkowską, Konopnickiej, Rataja, Kopernika i Wyszkowską wróci do kościoła.

GALERIA FOTO

Środa, 06 marca 2019
Wielki Post jest czasem sprzyjającym zintensyfikowaniu życia duchowego poprzez święte środki, jakie oferuje nam Kościół: post, modlitwę i jałmużnę. U podstaw wszystkiego jest Słowo Boże, do którego słuchania i bardziej pilnego rozważania jesteśmy w tym okresie zachęcani.
Papież Franciszek
Piątek - Droga Krzyżowa 16.30
Niedziela - Gorzkie Żale 11.00
Środa, 27 lutego 2019

Bardzo serdecznie pozdrawiamy z Tbilisi, dziękując za list od Waszych dzieci wraz z dołączonymi pracami artystycznymi. Jesteśmy wdzięczne za tę zrealizowaną ideę, nawiązania kontaktu z drugimi dziećmi.
Przy naszym domu prowadzimy Centrum Wychowawcze dla dzieci. Są dwie grupy dzieci, młodsze od 2 lat do 4, i starsza grupa, przygotowująca się do szkoły.

GALERIA

 

Niedziela, 24 lutego 2019

Ministranci z naszej parafii młodsi (wróble) i starsi (orły) pod wodzą ks.Pawła wzieli udział w diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich razem z innymi 96 drużynami. W finale, który odbył się w Kadzidle zajęli trzecie i czwarte miejsce, w swoich grupach wiekowych. Rywalizowali z ministrantami z Kadzidła, Radziłowa, Sokół, Sypniewa, Śniadowa i Wysokiego Mazowiecka.

GALERIA...

Niedziela, 17 lutego 2019

Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2018 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

„CARITAS BLIŹNIM” KRS:0000269678

Niedziela, 20 stycznia 2019

W dniach od 22 do 27 stycznia 2019 roku odbędą się w Panamie 34. Światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca Świętego Franciszka oraz młodzieży z całego świata. Z uwagi na odległość, niewielu młodych z naszej diecezji może udać się do Ameryki Łacińskiej. Z tego względu w Wyszkowie odbędzie się spotkanie młodych pod hasłem „Panama w Wyszkowie”. Odbędzie się ono w sobotę...

Niedziela, 06 stycznia 2019

Obchodzona każdego roku 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, jest najstarszym - obok Wielkanocy, świętem kościelnym. W uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół od wieku XV poświęca: kadzidło i kredę. Jest także piękny zwyczaj, że poświęconą tego dnia kredą wypisuje się na drzwiach wejściowych domów...

Środa, 02 stycznia 2019
Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają wiernych w ich domach. Według polskiej tradycji zaczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach, by modlić się z nimi, przynieść im Boże błogosławieństwo i rozmawiać o prawdach wiary oraz ważnych dla nich życiowych sprawach.
 

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2019

Wtorek, 01 stycznia 2019
O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.
 
Modlitwa o Pokój św. Franciszka z Asyżu
Niedziela, 30 grudnia 2018

30 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 9.00 odwiedził naszą parafię Św. Mikołaj Biskup. Przybył, aby spotkać się z dziećmi i rozdzielić słodkie upominki.

Św. Mikołaj Biskup to postać historyczna, wyniesiona przez Kościół na ołtarze. Jest patronem panien na wydaniu, piekarzy, żeglarzy, mieszczan, ubogich, dzieci, uczniów, rolników.

GALERIA FOTO

Środa, 26 grudnia 2018

W tę świętą Noc odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (J 1, 14). Ta wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, napełniła radością serca wszystkich, którzy w nowonarodzonym Dziecięciu rozpoznali oczekiwanego Mesjasza i Pana. Także i dziś, ta nieskończona miłość Boga do człowieka, fascynuje i napełnia pokojem serca wszystkich, którzy w Jezusie...

Poniedziałek, 24 grudnia 2018
Wszystkim parafianom i gościom pragniemy przekazać serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019.
Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech Maryja Bogarodzica uprasza potrzebne łaski na każdy dzień.
 
Niech na każdym z nas spełnią się słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: „Niech cię Pan...

Na skróty

Galeria