Niedziela, 12 maja 2024

„Zrozumiałem, że Jezus przyszedł do mojego serca, odwiedził właśnie mnie. I że jest to dar miłości, który rzeczywiście wart jest więcej niż wszystko inne, co może dać mi życie. (…) Mam nadzieję, że również dla was wszystkich I komunia, którą przyjmiecie będzie początkiem przyjaźni z Jezusem na całe życie”.

Papież Benedykt XVI

GALERIA...

Sobota, 13 kwietnia 2024

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić ludzkie życie, zwłaszcza to...

Czwartek, 04 kwietnia 2024

Poniedziałek, 01 kwietnia 2024

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie!

Przez cały Wielki Post rozważaliśmy przeogromną miłość Boga do każdego człowieka, do każdego z nas. Jezus bowiem ofiarował siebie na ołtarzu krzyża, by być naszym Odkupicielem. Ukoronowaniem naszej refleksji jest duchowa pielgrzymka do pustego grobu Pana w dzisiejszy poranek wielkanocny, by na nowo przyjąć prawdę: On...

Niedziela, 31 marca 2024
(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,
z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym,
a radość smutnym (…)
Orędzie Wielkanocne
 
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji naszym Parafianom i miłym Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia:
W pierwszej kolejności spokoju w sercu, a w drugiej pokoju na...
Sobota, 30 marca 2024

Parafia nasza przystąpiła do Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus – Podprogram 2023. Program opiera się na zapewnieniu osobom najbardziej potrzebującym podstawowej pomocy żywnościowej w formie paczek żywnościowych oraz umożliwieniu im udziału w warsztatach

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Sobota, 30 marca 2024
WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA godz. 18.00
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny - Rząśnik 9.00 10.00 11.00 12.00, Dąbrowa 10.15 10.30
 
NIEDZIELA WIELKANOCNA - MSZE ŚW. 6.00 (REZUREKCJA) 11.00 16.00
 
Piątek, 29 marca 2024

W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia.

Zapraszamy na godz. 16.45

Niedziela, 17 marca 2024

Czas Wielkiego Postu jest dla każdego z nas dobrym powodem do zatrzymania się w tym pędzie jaki niesie ze sobą życie. Pędzie, w którym zapominamy, co jest naprawdę w naszym życiu najważniejsze. Pragniemy podziękować ks. Wojciechowi Chudzikowi - Ojcu duchownemu WSD w Łomży za wspólnie spędzony czas, za głoszone głębokie nauki rekolekcyjne i za wspólna modlitwę.

Rekolekcje...

Czwartek, 14 marca 2024

Życie codzienne to zwykle pęd za sprawami doczesnymi : codzienność, praca, obowiązki. Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Dlatego kiedy wkraczamy w okres Wielkiego Postu, zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie.

Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Chudzik Ojciec Duchowny WSD w Łomży.  
Poniedziałek, 11 marca 2024

Został ofiarowany nowy gong do naszego kościoła. Będzie służył w czasie liturgii do podkreślenia momentu konsekracji i błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Gong kościelny składa się z jednej lub kilku tarcz ulokowanych na stopce. W celu wydobycia dźwięku, ministrant uderza w ich powierzchnię pałką. Ilość i sposób wydobywania dźwięku może się różnić w...

Na skróty

Galeria