Piątek, 27 grudnia 2019

29 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 9.00 odwiedził naszą parafię Św. Mikołaj Biskup. Przybył, aby spotkać się z dziećmi i rozdzielić słodkie upominki.

Św. Mikołaj Biskup to postać historyczna, wyniesiona przez Kościół na ołtarze. Jest patronem panien na wydaniu, piekarzy, żeglarzy, mieszczan, ubogich, dzieci, uczniów, rolników.

Czwartek, 26 grudnia 2019

Środa, 25 grudnia 2019
"W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi, niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi, zaś w Nowym Roku o każdej godzinie, niechaj nic co dobre Was w życiu nie minie"

Cudownych, rodzinnych i zdrowych Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny wszystkim Parafianom i miłym Gościom.
życzą Duszpasterze
Piątek, 13 grudnia 2019

Czy chcesz przygotować na Boże Narodzenie swoje serce i naszykować w nim miejsce na ponowne narodziny Boga?
Jeśli na to pytanie odpowiadasz twierdząco, to znaczy, że parafialne rekolekcje adwentowe są właśnie dla Ciebie…

Rekolekcje poprowadzi:
KS. WALDEMAR GRZESZCZUK
13 - 15 GRUDNIA

Niedziela, 01 grudnia 2019

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla. W Adwencie Kościół czci Maryję poprzez Mszę św. zwaną Roratami. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów pieśni na wejście: Rorate coeli, desuper...

Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30 (Godzinki do NMP i Msza św.)
Roraty dla dzieci w piątek 16.30 (Godzinki do...

Niedziela, 17 listopada 2019

W dniu 16 listopada wyjechała z naszej parafii pielgrzymka, w związku ze zbliżającą się 15 rocznicą śmierci pierwszego proboszcza ks. kan. Andrzeja Górskiego. Rozpoczeliśmy pielgrzymowanie od nawiedzenia cmentarza w Sierpcu, gdzie razem z członkami rodziny odmówiliśmy różaniec w intencji śp. ks. Andrzeja i zapaliliśmy liczne znicze.

FOTO GALERIA

 

Poniedziałek, 11 listopada 2019

11 listopada godz. 11.00 - MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

12.00 - wspólne śpiewanie hymnu narodowego

12.10 - program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks.JanaTwardowskiego w Rząśniku.

13.00 - przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod pomnik upamiętniający śmierć żołnierza z 1918 r.

Niedziela, 10 listopada 2019

Znakomicie rozpoczeli udział w diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich nasi ministranci, pod opieką - ks. Mariusza. Na etapie dekanalnym zajeli pierwsze miejsce w kategorii WRÓBLI - chłopcy młodsi oraz drugie w kategorii ORŁÓW - chłopcy starsi..
Za miesiąc czekają ich rozgrywki rejonowe.

Czwartek, 07 listopada 2019

To najmłodsze państwo świata, które 9 lipca 2019 r. obchodziło osiem lat istnienia. Niestety to nie jest dobry czas, aby świętować, ponieważ wg najnowszego raportu ONZ, ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje. Nieprzerwanie w Sudanie Południowym trwa katastrofa humanitarna.

60,5% mieszkańców Sudanu Południowego to chrześcijanie z czego niemal 40% to katolicy, a...

Niedziela, 03 listopada 2019

W jedną z niedziel października przeprowadzone zostało badanie uczestnictwa parafian we Mszy św. Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) pozostaje w Polsce na podobnym poziomie. Natomiast  procent osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) nieco wzrasta – wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.
Jak było u nas pokazują wybrane statystyki...

Piątek, 01 listopada 2019

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych...

PORZADEK NABOŻEŃSTW

Na skróty

Galeria