Niedziela, 12 maja 2019
"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem..."
List do dzieci - Jan Paweł II
 
Sobota, 04 maja 2019

Jak w roku ubiegłym, grupa parafian wybrała się na rowerową majówkę. W niezłej formie pokonaliśmy 30 km trasę, ciesząc się dobrą pogodą i pięknymi okolicznościami przyrody.
Za miesiąc, w pierwszą sobotę czerwca (1.06), zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny wyjazd.

W zdrowym ciele, zdrowy duch !!!

Piątek, 03 maja 2019

Strażacy i druchowie OSP Gminy Rząśnik obchodzą na początku maja święto swojego patrona, św.Floriana. Z tego powodu w Uroczystość NMP Królowej Polski w kościele w Rząśniku o godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza św., podczas której modliliśmy się o Boże błogosławieństwo i pomyślny przebieg akcji dla strażaków i druchów...

GALERIA FOTO

Środa, 01 maja 2019

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Nabożeństwo majowe
po Mszy św. o godz. 17.00

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pozwala nam po raz kolejny usłyszeć orędzie o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Wszczepieni w Niego przez chrzest święty mamy udział w tym zwycięstwie i jesteśmy posłani do świata, by w mocy Bożego Ducha nieść nadzieję i miłość każdemu człowiekowi.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie i...

Niedziela, 21 kwietnia 2019
(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,
z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym (…)
Orędzie Wielkanocne
 
Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał...
Niedziela, 14 kwietnia 2019
WIELKI CZWARTEK- MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKI PIĄTEK
- LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKA SOBOTA
- WIGILIA PASCHALNA godz. 18.00
 
PROGRAM ADORACJI
                            
Niedziela, 07 kwietnia 2019

Drogi Księże Tomaszu!
Dziękujemy Księdzu za czas dla nas poświęcony, za serce, wiedzę i umiejętności włożone w posługę dla nas, za słowa pełne prawdy, otuchy i nadziei, i za te, które wzruszały, zachęcały do ciągłego powstawania z upadków, do szczerego spoglądania w swoją duszę i otwierania się na Boże Miłosierdzie. Z pewnością pomogą nam one podnosić się i...

Piątek, 05 kwietnia 2019

W piątek 5 kwietnia po Mszy o godz. 17.00 ulicami Rząśnika wyruszymy w  Drogę Krzyżową. Krzyż od stacji do stacji będą nieśli mieszkańcy Rząśnika i Dąbrowy, dlatego nie może nikogo, zdrowego, silnego zabraknąć. Droga przejdzie ulicami Wyszkowską, Konopnickiej, Rataja, Kopernika i Wyszkowską wróci do kościoła.

GALERIA FOTO

Środa, 06 marca 2019
Wielki Post jest czasem sprzyjającym zintensyfikowaniu życia duchowego poprzez święte środki, jakie oferuje nam Kościół: post, modlitwę i jałmużnę. U podstaw wszystkiego jest Słowo Boże, do którego słuchania i bardziej pilnego rozważania jesteśmy w tym okresie zachęcani.
Papież Franciszek
Piątek - Droga Krzyżowa 16.30
Niedziela - Gorzkie Żale 11.00
Środa, 27 lutego 2019

Bardzo serdecznie pozdrawiamy z Tbilisi, dziękując za list od Waszych dzieci wraz z dołączonymi pracami artystycznymi. Jesteśmy wdzięczne za tę zrealizowaną ideę, nawiązania kontaktu z drugimi dziećmi.
Przy naszym domu prowadzimy Centrum Wychowawcze dla dzieci. Są dwie grupy dzieci, młodsze od 2 lat do 4, i starsza grupa, przygotowująca się do szkoły.

GALERIA

 

Na skróty

Galeria