Niedziela, 01 sierpnia 2021

Ostatnia szansa zapisania się na rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej. Wyjazd w I sobotę miesiąca – 7 sierpnia o godz. 9.00. Prosimy zabrać ze sobą nakrycie głowy (kask lub czapkę) i picie na drogę. Mile będzie widziane ciasto, bo grill i coś nie coś na grilla będą zapewnione.

GALERIA ZDJĘĆ

Wtorek, 20 lipca 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Prezentujemy ostatni witraż zamontowany w naszym kościele. Przedstawia on św. Macieja Apostoła, ufundowany został przez rodzinę Skalików z Rząśnika.

GALERIA ZDJĘĆ

Czwartek, 15 lipca 2021

W dniu 18 lipca 2021 będzie obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi.

Poświęcenie pojazdów w niedzielę 18 lipca po każdej...

Niedziela, 04 lipca 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Szymona Apostoła ufundowany przez rodziny z ul. Jesionowej.

FOTO GALERIA

Niedziela, 06 czerwca 2021

Przez całą niedzielę gościliśmy panią Joannę Jurkiewicz pochodzącą z Łodzi. Dzieliła się świadectwem dotyczącym osobistych spotkań z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w sierpniu 1979 roku podczas Rekolekcji Oazowych III-go stopnia w Rzymie. Na podstawie tych wspomnień powstała książka „Zwiastunowi z Gór.” Po Mszy Świętej wiele osób rozmawiało z autorką książki,...

Sobota, 05 czerwca 2021

Kolejna rowerowa sobota za nami. Przejechaliśmy 51 km równym tempem i chodź nogi nie bolały to siedzenie dawało znak, że jeszcze nie jest gotowe na dłuższe wyprawy.

Za miesiąc zapraszamy na wyjazd pod kryptonimem "lody na rynku w Pułtusku". Zachęcamy do stopniowego przygotowywania się do pielgrzymki rowerowej do Sanktuarium w Osuchowej, którą planujemy na sierpień.

 

Sobota, 05 czerwca 2021

W kapłaństwie posługują już 25 lat. Dzisiaj w katedrze łomżyńskiej, podczas uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego z udziałem biskupa Tadeusza Bronakowskiego i gospodarza miejsca ks. Mariana Mieczkowskiego oraz kapłanów i przyjaciół dziękowali Bogu za dar powołania i łaskę posługiwania.

GALERIA ZDJĘĆ

Czwartek, 03 czerwca 2021
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina
 
Msze św. o godz. 9.00, 11.00 (z procesją), 16.00
Poniedziałek, 24 maja 2021
W dniu 24 maja, odwiedził naszą parafię w ramach wizytacji biskupiej Ks. bp Tadeusz Bronakowski. Na Mszy św. po południowej udzielił 63 osobom sakramentu bierzmowania. Młodzież przeżywała kolejny etap wtajemniczenia chrześcijańskiego wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi i animatorami.
 
Poniedziałek, 24 maja 2021

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 16.00 rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca parafię do przeżycia Odpustu NMP Matki Kościoła.

ODPUST NMP MATKI KOŚCIOŁA - 24 maja

12.00 - Msza św. odpustowa z procesją Eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Bp. Tadeusza Bronakowskiego.

Niedziela, 23 maja 2021

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę.

FOTO GALERIA

Na skróty

Galeria