Sobota, 14 września 2019

Przed dwoma laty, w modlitwie różańcowej na granicach Polski zgromadziły się rzesze naszych rodaków, aby błagać Boga o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny i świata. Dziś, kiedy obserwujemy coraz więcej sytuacji zagrażających naszej wierze i Kościołowi, chcemy na nowo stanąć do wspólnej modlitwy.

 
Środa, 04 września 2019

Tak jak w latach ubiegłych wybraliśmy się do miejsca kultu św. Rozali. Tym razem na odpust 4 IX pojechała 15 osobowa grupa rowerzystów z Rząśnika i 22 osobowa grupa pielgrzymów z Wyszkowa. Przewodnikami duchowymi byli ks. Zbigniew ze św. Wojciecha i ks. Robert proboszcz naszej parafii. Brat Zbigniew czuwał nad bezpieczeństwem i atrakcjami przejazdu rowerzystów.
Nieduży kościół pw....

Sobota, 31 sierpnia 2019

Dożynki to największe w roku święto rolników. To uroczyste podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory, a jednocześnie prośba o pomyślność w następnych.

Gminne Dożynki rozpoczną się w niedzielę 1 września o godz. 13.00 Mszą św. polową na placu Targowicy.

Galeria Zdjęć

Środa, 28 sierpnia 2019

Papież Jan Paweł II pisał: "Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas". "Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św.

Środa - Czwartek od godz. 7.30 do 17.30

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Mariusza Bartosiaka. Pochodzi z parafii Krzyża Świętego w Łomży. Świecenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Bp Stanisława Stefanka 28.05.2005. Wcześniej studiował i pracował w Hiszpanii oraz był wikariuszem w Kolnie i Szczepankowie.

Piątek, 23 sierpnia 2019

W dniu 23 sierpnia zakończył posługę w naszej parafii ks. Paweł Kaczmarczyk. Pracował w naszej wspólnocie 3 lata. Zajmował się przygotowywaniem młodzieży do bierzmowania, opiekował się ministrantami podczas turniejów piłkarskich, projektował i wykonywał dekoracje w kościele. Jako katecheta pracował w Szkole Podstawowej w Rząśniku. Jako kapłan sprawował sakramenty:...

Środa, 21 sierpnia 2019

W dniach 19-21 sierpnia parafianie z Zambsk, Rząśnika oraz przyjaciele z okolicznych miejscowości wybrali się wspólnie na pielgrzymkę do Wilna. Podczas trzech długich dni odwiedzili m.in: Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej z cudowną kaplicą na wyspie, Ostrą Bramę miesce nawiedzane przez tysiące pielgrzymów, kościól św. Ap. Piotra i Pawła z misternym barokowym

GALERIA...

Środa, 14 sierpnia 2019

Po trzynastu dniach pielgrzymowania i przebyciu od 370 do 450 kilometrów 13 sierpnia pątnicy 35. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej dotarli na Jasną Górę.

Z Żurawia na ostatni 24 kilometrowy etap na Jasną Górę do pątników dołączył biskup Janusz Stepnowski i pielgrzymi grupy białej z różnych miejscowości, którzy przez dwanaście dni towarzyszyli pielgrzymom modlitwą w swoich...

Niedziela, 04 sierpnia 2019

W sobotę 3 sierpnia 2019 roku jedenastu ministrantów pod opieką ks.Pawła, po raz drugi wybrało się na profesjonalnie przygotowany poligon w Gładczynie. Zostaliśmy przebrani w kombinezony wojskowe i maski chroniące twarz. W sześciu rundach zacięcie walczyliśmy o zdobycie bazy, tudzież flagi przeciwnika.

FOTO RELACJA

Sobota, 03 sierpnia 2019

W najbliższą sobotę - 3 sierpnia zapraszamy miłośników aktywnego odpoczynku na rowerową sobotę. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele, powrót po kilku godzinach, z odpoczynkiem w pieknym miejscu nad rzeką Bug.

W zdrowym ciele, zdrowy duch !!!

Piątek, 26 lipca 2019

W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa.

W związku z tym babcie i dziadków 60+70+80+ zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 na plac przy kościele. Rowerami pojedziemy do agroturystyki w Wincentowie. Tam będzie wspólna modlitwa, śpiew i coś słodkiego na deser.

Wyjazd spod kościoła w sobotę o godz....

Na skróty

Galeria