Czwartek, 07 listopada 2019

To najmłodsze państwo świata, które 9 lipca 2019 r. obchodziło osiem lat istnienia. Niestety to nie jest dobry czas, aby świętować, ponieważ wg najnowszego raportu ONZ, ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje. Nieprzerwanie w Sudanie Południowym trwa katastrofa humanitarna.

60,5% mieszkańców Sudanu Południowego to chrześcijanie z czego niemal 40% to katolicy, a...

Niedziela, 03 listopada 2019

W jedną z niedziel października przeprowadzone zostało badanie uczestnictwa parafian we Mszy św. Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) pozostaje w Polsce na podobnym poziomie. Natomiast  procent osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) nieco wzrasta – wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.
Jak było u nas pokazują wybrane statystyki...

Piątek, 01 listopada 2019

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych...

PORZADEK NABOŻEŃSTW

Piątek, 25 października 2019

Zmiana czasu z letniego na zimowy w Polsce będzie miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę, z 26 na 27 października 2019. Przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00, a to oznacza, że będziemy spać o godzinę dłużej.

Nie zapomnijmy także o odpowiedniej porze przyjść do kościoła, aby przygotować się do modlitwy za zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Środa, 23 października 2019

Nasza parafia została erygowana 25 lat temu, a dokładnie 23 października 1994 r. dekretem Biskupa Łomżyńskiego i tego dokładnie dnia ks. bp Tadeusz Zawistowski pobłogosławił naszą świątynię. Na pierwszego proboszcza został powołany ks. Andrzej Górski.

Pamiętajmy dzisiaj o wszystkich kapłanach, którzy u nas pracowali i wiernych świeckich, którzy pracą i ofiarami zbudowali to...

Niedziela, 13 października 2019
Miłosierny Boże, wejrzyj łaskawie na wspólnotę modlącego się Kościoła i racz pobłogosławić tych synów, którzy pragną Ci służyć jako ministranci. Udziel im darów żywej wiary i głębokiej miłości, aby ich służba była miła Tobie i pociągała innych do Ciebie. Niech będą sumienni w nauce, szlachetni w postępowaniu i przykładni w życiu...
Obrzęd błogosławieństwa...
Niedziela, 13 października 2019

Sobota, 12 października 2019

W najbliższą sobotę zapraszamy na ostatni w tym roku wyjazd rowerowy. Zakończenie sezonu rowerowego połączone będzie z otwarciem ścieżki rowerowej na trasie Leszczydół Nowiny - Ochudno - Porządzie - Rząśnik. Wyjazd o godz. 10.00, otwarcie ścieżki w Ochudnie przy miejscu pamięci zmarłych powstańców, ognisko i pieczenie kiełbasek w Nadleśnictwie w Leszczydole Nowinach.

FOTO...

Niedziela, 06 października 2019

Wdzięczni Bogu Wszechmogącemu, ludziom, którzy nas poprzedzili i tym, którzy nie ustają w trosce o tę świątynię – kapłanom, budowniczym, dobroczyńcom, Wiernym i Sympatykom Parafii NMP Matki Kościoła w Rząśniku.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania 25 rocznicy utworzenia naszej parafii w dniu 6 października 2019 r.

FOTORELACJA

Sobota, 14 września 2019

Przed dwoma laty, w modlitwie różańcowej na granicach Polski zgromadziły się rzesze naszych rodaków, aby błagać Boga o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny i świata. Dziś, kiedy obserwujemy coraz więcej sytuacji zagrażających naszej wierze i Kościołowi, chcemy na nowo stanąć do wspólnej modlitwy.

 
Środa, 04 września 2019

Tak jak w latach ubiegłych wybraliśmy się do miejsca kultu św. Rozali. Tym razem na odpust 4 IX pojechała 15 osobowa grupa rowerzystów z Rząśnika i 22 osobowa grupa pielgrzymów z Wyszkowa. Przewodnikami duchowymi byli ks. Zbigniew ze św. Wojciecha i ks. Robert proboszcz naszej parafii. Brat Zbigniew czuwał nad bezpieczeństwem i atrakcjami przejazdu rowerzystów.
Nieduży kościół pw....

Na skróty

Galeria