Niedziela, 01 maja 2022

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Nabożeństwo majowe
po Mszy św. o godz. 17.00

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022

(...) Pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za dar miłosierdzia Bożego i za beatyfikacje ks. Michała Sopoćki. Za pośrednictwem s. Faustyny Jezus przekazał ten dar całej ludzkości, a ks. Michałowi zlecił, aby o tym darze mówił aż po krańce świata. To zalecenie stało się dla niego misją jego życia. Sam żył miłosierdziem i je propagował, pisał o nim

FOTO GALERIA

Niedziela, 24 kwietnia 2022

Dziś obchodzimy drugą Niedzielę Wielkanocy, którą w 1993 roku Papież Jan Paweł II ustanowił Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wyjątkowość tej niedzieli najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask...

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Umiłowani Bracia i Siostry,

Prawda o Zmartwychwstaniu od dwóch tysięcy lat niezmiennie zadziwia świat i jest źródłem nadziei dla tych, którzy wierzą w Chrystusa. Obecnie, kiedy wojna toczy się za wschodnią granicą naszej Ojczyzny, przepełnione nadzieją orędzie wielkanocne staje się szczególnym źródłem umocnienia i pocieszenia.

Niech ta nadzieja towarzyszy nam podczas Świąt...

Niedziela, 17 kwietnia 2022
(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,
z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym,
a radość smutnym (…)
Orędzie Wielkanocne
 
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, to najpiękniejsze święto. Z tej okazji naszym Parafianom i miłym Gościom składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia:
W pierwszej kolejności spokoju w sercu, a w drugiej pokoju na świecie. Niech...
Niedziela, 10 kwietnia 2022
WIELKI CZWARTEK- MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKI PIĄTEK
- LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ godz. 17.00
Adoracja indywidualna w ciszy do 22.00

WIELKA SOBOTA
- WIGILIA PASCHALNA godz. 18.00
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny - Rząśnik 9.00 10.00 11.00 12.00, Dąbrowa 10.15 10.30
 
 
 
 
Wtorek, 05 kwietnia 2022

W ostatnią sobotę marca nasi ministranci zostali zaproszeni przez parafię św. Idziego w Wyszkowie na Dekanalny Dzień Skupienia Ministrantów i Lektorów. Po sprawnym wyjeździe, a wzięło nas udział dziesięciu,  stawiliśmy się punktualnie o godzinie 10-tej w tamtejszej świątyni. Po półgodzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu...

FOTO RELACJA

Poniedziałek, 04 kwietnia 2022
W kościele przed ołtarzem Jezu Ufam Tobie wprowadziliśmy system świec wotywnych. To specjalny stojak ze świecznikami, w których umieszczamy świece, znajdujące się na dolnej półce. Zapalamy je używając zapalniczki z bocznej kieszeni świecznika.
Składamy też ofiarę na utrzymanie stojaka.
 
Świeczniki St. Killians sprawdziły się i są stosowane w wielu kościołach, np. na Jasnej...
Niedziela, 03 kwietnia 2022

Szanowny ks. Zbigniewie, drogi nasz rekolekcjonisto.

W czasie tych trzech dni naszych duchowych ćwiczeń zapraszałeś nas do zatrzymania się i wpatrzenia się w siebie, w swoje serce – to tam rodzą się nasze idee i pomysły, tam też zapadają nasze decyzje. Następnie do zadania sobie pytania o naszą relację do Chrystusa...

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Sobota, 02 kwietnia 2022

Jan Paweł II - człowiek, który stał się modlitwą.

Słynny pastorał papieski "Nie lękajcie się!" z lekko wygiętym krzyżem, scheda po Pawle VI, towarzyszył Janowi Pawłowi II przez długie lata. Dla wielu kontrowersyjny, nietypowy i przez to nieodłącznie będzie nam się kojarzył z papieżem Polakiem.

Wieńczy go lekko wygięty krzyż, wyglądający jak dwie zeschnięte gałązki...

Piątek, 01 kwietnia 2022

Życie codzienne to zwykle pęd za sprawami doczesnymi : codzienność, praca, obowiązki. Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Dlatego kiedy wkraczamy w okres Wielkiego Postu, zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie.

Rekolekcje poprowadzi ks. dr Zbigniew Skuza wykładowca Pisma Świętego w...

Na skróty

Galeria