Sobota, 05 września 2020

W najbliższą sobotę - 5 września zapraszamy miłośników aktywnego odpoczynku na rowerową sobotę. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele, powrót po kilku godzinach, z odpoczynkiem w pieknym miejscu.

W zdrowym ciele, zdrowy duch !!!

Niedziela, 30 sierpnia 2020

We wtorek - 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej w Rząśniku i Dąbrowie a także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Dołóżmy wszelkich starań, by dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny z błogosławieństwem Bożym, przystępując do sakramentu pokuty i Komunii św.

Czwartek, 27 sierpnia 2020

Papież Jan Paweł II pisał: "Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas". "Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św.

Piątek - Sobota od godz. 7.30 do 17.00

Środa, 26 sierpnia 2020

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Filipa Apostoła, ufundowany przez Koła Żywego Różańca z Rząśnika.

GALERIA ZDJĘĆ

Niedziela, 16 sierpnia 2020

Wobec tragedii, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w Bejrucie, 16 sierpnia przeżywamy jako Dzień solidarności z mieszkańcami stolicy Libanu. Naszą modlitwą wspieramy żywych i pamięcią obejmujemy zmarłe ofiary tej tragedii. Ofiarami do puszek wesprzemy akcję pomocy zorganizowaną przez Caritas Polska.

Środki ze zbiórki uruchomionej przez Caritas Polska przeznaczone będą w...

Środa, 05 sierpnia 2020

"Za lasami, za łąkami w rozwidleniu Bugu i Narwi żyli Kurpie Białe, którzy Matkę Bożą czcili i do jej miejsc świętych nie raz pielgrzymowali..."
Tak mogła by się zacząć kilka set lat temu opowieść o pielgrzymowaniu parafian z Rząśnika i okolicznych miejscowości do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej.

GALERIA 1 GALERIA 2

Piątek, 31 lipca 2020

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Jakuba Starszego Apostoła, ufundowany przez Katarzynę i Waldemara Abramczyków.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Poniedziałek, 20 lipca 2020

Przyjmujemy zapisy na rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej. Wyjazd w I sobotę miesiąca – 1 sierpnia o godz. 9.00. Trasa liczy ok. 30 km - w jedną stronę.
ZAPISY DO ŚRODY.

TRASA PIELGRZYMKI

Niedziela, 19 lipca 2020

W dniach 19-26 lipca 2020 będzie obchodzony 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym...

Wtorek, 30 czerwca 2020

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

W najbliższą sobotę - 4 lipca zapraszamy miłośników aktywnego odpoczynku na rowerową sobotę. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele, powrót po kilku godzinach, z odpoczynkiem w pieknym miejscu w dorzeczu Narwi.

W zdrowym ciele, zdrowy duch !!!

Na skróty

Galeria