Czwartek, 03 czerwca 2021
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina
 
Msze św. o godz. 9.00, 11.00 (z procesją), 16.00
Poniedziałek, 24 maja 2021
W dniu 24 maja, odwiedził naszą parafię w ramach wizytacji biskupiej Ks. bp Tadeusz Bronakowski. Na Mszy św. po południowej udzielił 63 osobom sakramentu bierzmowania. Młodzież przeżywała kolejny etap wtajemniczenia chrześcijańskiego wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi i animatorami.
 
Poniedziałek, 24 maja 2021

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 16.00 rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca parafię do przeżycia Odpustu NMP Matki Kościoła.

ODPUST NMP MATKI KOŚCIOŁA - 24 maja

12.00 - Msza św. odpustowa z procesją Eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Bp. Tadeusza Bronakowskiego.

Niedziela, 23 maja 2021

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę.

FOTO GALERIA

Środa, 12 maja 2021

Wójt Gminy Rząśnik przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 i zachęca mieszkańców do udziału w nim. Pracę rozpoczęli również rachmistrzowie spisowi. Na razie będą wyłącznie dzwonić do mieszkańców. Połączenia będą tylko z jednego numeru telefonu 22 828 88 88.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu...

Niedziela, 09 maja 2021

„Zrozumiałem, że Jezus przyszedł do mojego serca, odwiedził właśnie mnie. I że jest to dar miłości, który rzeczywiście wart jest więcej niż wszystko inne, co może dać mi życie. (…) Mam nadzieję, że również dla was wszystkich I komunia, którą przyjmiecie będzie początkiem przyjaźni z Jezusem na całe życie”.

Papież Benedykt XVI
GALERIA...

Niedziela, 02 maja 2021

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” – nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Nabożeństwo majowe
po Mszy św. o godz. 17.00

Sobota, 01 maja 2021

W nieco bury ale rześki dzień rozpoczeła się rowerowa majówka. Ok. 20 osób wyruszyło jak zwykle w nieznane. Odwiedziliśmy okoliczne wioski, przejechaliśmy spokojnymi, malowniczymi terenami, aby odsapnąć przy promie w Lubielu. Nieco wzmocnieni i z uśmiechem na ustach ruszyliśmy dalej wzdłuż starorzecza Narwi, aby w końcu dojechać do domu. Prawie 30 km to nie za dużo, ale w sam...

Czwartek, 22 kwietnia 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od jakiegoś czasu możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Jakuba Młodszego Apostoła ufundowany przez rodziny z ul. Wyszkowskiej, Osiedla Skarpa i Wincentowa.

GALERIA...

Poniedziałek, 05 kwietnia 2021

Niedziela, 04 kwietnia 2021

"Chrześcijanin żyje tak, by Żyć
a nie tylko by nie umrzeć"
Gianfranco Amato

W tym trudnym czasie pandemii, Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga, po której się poruszamy, jak niepewna nasza przyszłość, to i tak na końcu znajduję się Życie, które zwyciężyło Śmierć.

Na skróty

Galeria