Niedziela, 28 marca 2021
NIEDZIELA PALMOWA - MSZE ŚW. 9.00 11.00 13.00 16.00
 
WIELKI CZWARTEK- MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKI PIĄTEK
- LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ godz. 17.00

WIELKA SOBOTA
- WIGILIA PASCHALNA godz. 18.00
 
W NABOŻEŃSTWACH MOŻE UCZESTNICZYĆ OK. 20 OSÓB
Sobota, 27 marca 2021

Po okresie renowacji wróciło odnowione i upiększone tabernakulum. Na froncie drzwi została umieszczona aplikacja gorejącego serca. Niech przypomina to nam, że tu bije serce naszego kościoła, tutaj też szukajmy umocnienia dla naszej wspólnoty, naszych rodzin i każdego z nas. Bóg zapłać ofiarodawcom.

TABERNAKULUM PO RENOWACJI

Niedziela, 21 marca 2021
Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.
 
Rekolekcje w dniach 19 - 21 marca poprowadził ks. Tomasz Borkowski wykładowca Pisma...
Piątek, 26 lutego 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od miesiąca możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św. Tadeusza Apostoła, ufundowany przez mieszkańców Osiedla i ul. Rataja.

GALERIA ZDJĘĆ

Niedziela, 21 lutego 2021

Środa, 17 lutego 2021
Wielki Post jest czasem sprzyjającym zintensyfikowaniu życia duchowego poprzez święte środki, jakie oferuje nam Kościół: post, modlitwę i jałmużnę. U podstaw wszystkiego jest Słowo Boże, do którego słuchania i bardziej pilnego rozważania jesteśmy w tym okresie zachęcani.
Papież Franciszek
Piątek - Droga Krzyżowa 16.30
Niedziela - Gorzkie Żale 11.00
 
 
Piątek, 12 lutego 2021

Strony internetowe to ważne źródło informacji o poszczególnych instytucjach i nie tylko. Nie inaczej jest z Diecezją Łomżyńską. Dzisiaj (5.02.) po kilku miesiącach prac udostępniony został nowy wygląd strony. Strona jest całkowicie responsywna tzn. jest w stanie dostosowywać się rozmiarem do urządzenia, na którym przeglądamy treści internetowe. Dzięki temu bez większych...

Czwartek, 11 lutego 2021

Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Kolorowe kształty pojawiają się na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie. Od miesiąca możemy podziwiać w naszej świątyni kolejny witraż św.Tomasza Apostoła, ufundowany przez rodzinę Prus z Rząśnika.

GALERIA ZDJĘĆ

Niedziela, 24 stycznia 2021

Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM” ze wskazaniem dla „Hospicjum w Wyszkowie”, a otrzymane środki przeznaczymy na potrzeby tej placówki. Jeśli nie wpiszemy wskazania, to środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek...

Wtorek, 19 stycznia 2021

Drogi Księże Mariuszu!

Zbliżają się Twe Imieniny, więc z życzeniami do Ciebie przychodzimy:

- niech dobry Bóg we wszystkim Księdzu błogosławi,

- obdarza zdrowiem, siłą, potrzebnymi łaskami,

- opieką Matki Najświętszej i świętych Patronów,

- wspiera w kapłańskiej posłudze i w życiu osobistym,

- rozświetla każdy Księdza dzień wiarą, nadzieją i miłością,

   a serce...

Środa, 06 stycznia 2021

Obchodzona każdego roku 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, jest najstarszym - obok Wielkanocy, świętem kościelnym. W uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół od wieku XV poświęca: kadzidło i kredę. Jest także piękny zwyczaj, że poświęconą tego dnia...

Msze św. - 9.00, 11.00. 13.00, 16.00

Na skróty

Galeria