Wtorek, 01 stycznia 2019
O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.
 
Modlitwa o Pokój św. Franciszka z Asyżu
Niedziela, 30 grudnia 2018

30 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 9.00 odwiedził naszą parafię Św. Mikołaj Biskup. Przybył, aby spotkać się z dziećmi i rozdzielić słodkie upominki.

Św. Mikołaj Biskup to postać historyczna, wyniesiona przez Kościół na ołtarze. Jest patronem panien na wydaniu, piekarzy, żeglarzy, mieszczan, ubogich, dzieci, uczniów, rolników.

GALERIA FOTO

Środa, 26 grudnia 2018

W tę świętą Noc odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. (J 1, 14). Ta wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, napełniła radością serca wszystkich, którzy w nowonarodzonym Dziecięciu rozpoznali oczekiwanego Mesjasza i Pana. Także i dziś, ta nieskończona miłość Boga do człowieka, fascynuje i napełnia pokojem serca wszystkich, którzy w Jezusie...

Poniedziałek, 24 grudnia 2018
Wszystkim parafianom i gościom pragniemy przekazać serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019.
Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech Maryja Bogarodzica uprasza potrzebne łaski na każdy dzień.
 
Niech na każdym z nas spełnią się słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: „Niech cię Pan...
Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Młodzi, starsi, zadowoleni, smutni, spełnieni, zabiegani, zdrowi, bądź też mniej lub bardziej na zdrowiu niedomagający, samotni czy otoczeni bliskimi -  wszyscy jesteśmy zaproszeni, by skorzystać z tego czasu przygotowania, jakim są rekolekcje parafialne.

PROGRAM REKOLEKCJI

Poniedziałek, 03 grudnia 2018

Nasi ministranci młodsi i starsi pod wodzą ks. Pawła uczestniczyli w diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich. Na etapie rejonowym, który odbył się w Ostrowi Maz.zajęli dwa pierwsze miejsca. Rywalizowali z ministrantami z Broku, Goworowa, Małkini par. NSPJ, Ostrowi Maz. par. Dobrego Pasterza, Ostrowi Maz. par.Wniebowzięcia NMP i Rzekunia.

WYNIKI TURNIEJU

Niedziela, 02 grudnia 2018

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla. W Adwencie Kościół czci Maryję poprzez Mszę św. zwaną Roratami. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów pieśni na wejście: Rorate coeli, desuper...

Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30 (Godzinki do NMP i Msza św.)
Roraty dla dzieci w piątek 16.30 (Godzinki do...

Niedziela, 25 listopada 2018

W dzisiejszą niedzielę gościliśmy Mateusza kleryka V roku pochodzącego z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Alumn Mateusz głosił Słowo Boże i razem z nami się modlił. Kupując kalendarz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży można było wesprzeć naszą uczelnię.

Jezu, Boski Pasterzu, Ty powołałeś Apostołów i uczyniłeś ich rybakami ludzi. Wezwij i dzisiaj...

Niedziela, 11 listopada 2018

9 listopada godz. 16.30 -  WIECZÓR PATRIOTYCZNY „Śpiewem i słowem w darze Tym, co o wolność walczyli” - Szkoła Podstawowa im. Ks. JanaTrzaskomy w Porządziu

11 listopada godz. 11.00 - MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY - Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Rząśniku

12.00 - wspólne śpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji "NIEPODLEGŁA DO HYMNU"

FOTO...

Wtorek, 30 października 2018

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także...

Niedziela, 28 października 2018

Znakomicie rozpoczeli udział w diecezjalnych rozgrywkach piłkarskich nasi ministranci, pod opieką wikariusza - ks. Pawła. Na etapie dekanalnym zajeli pierwsze miejsca w kategorii ORŁÓW - ministranci starsi oraz WRÓBLI - ministranci młodsi.
W listopadzie czekają ich rozgrywki rejonowe.

Na skróty

Galeria