Czwartek, 26 marca 2020

Czwartek, 26 marca 2020

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe o ograniczeniu uczestników zgromadzeń liturgicznych do 5 osób, z przykrością, ale w trosce o wasze zdrowie, pragnę poinformować, że od dnia 25 marca  do 11 kwietnia br. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane tylko dla 5 osób rodziny, która zamówiła intencję mszalną. W związku z tym wszystkie Msze...

Środa, 25 marca 2020

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.
...

Wtorek, 24 marca 2020

W tym tygodniu zamiast Rekolekcji Wielkopostnych odbędą się adoracje Najświetszego Sakramentu. W piątek i sobotę Msze św. o godz. 8.30, 9.00, 10.30, 11.00, 16.30, 17.00 i wtedy będzie można skorzystać ze spowiedzi.

Na stronie naszej parafii będzie można także wysłuchać nauk rekolekcyjnych ks. dr. Tomasza Borkowskiego, który miał przewodniczyć tegorocznym rekolekcjom....

Niedziela, 22 marca 2020

Ze względu na stan epidemii zarządzam w całej Diecezji Łomżyńskiej ograniczenie uroczystości pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu. Pogrzeb odprawia się przy grobie w obecności najbliższej rodziny z zachowaniem obowiązującego limitu 50 osób, łącznie z podejmującymi posługę liturgiczną i cmentarną.

Przypominam, że w pogrzebie nie mogą uczestniczyć osoby odbywające...

Sobota, 14 marca 2020

Sobota, 14 marca 2020

Kolejny już raz w ostatnim czasie zwracam się do Was słowami listu pasterskiego (...)
Przeżywamy czas Wielkiego Postu, który w tym roku staje się szczególnymi rekolekcjami dla całego Kościoła. Nie zamkną się one w święta Zmartwychwstania Pańskiego, ale będą trwały znacznie dłużej. Pan wzywana nas do głębokiej modlitwy i nawrócenia serca

Zarządzenie Biskupa Łomżyńskiego...

Piątek, 13 marca 2020

W dniu 12 marca, zgodnie z zaleceniami Rady Stałej KEP, udzieliłem dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej  Mszy św.
Zachęcam, aby w tym czasie rodziny modliły się w domach, odmawiając Różaniec, odprawiając Drogę Krzyżową, albo śpiewając Gorzkie Żale. Radio Nadzieja przygotowało rekolekcje radiowe oraz transmisje Mszy św.

+Janusz Stepnowski
Biskup...

Niedziela, 08 marca 2020

Z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym parafiankom i wszytkim czytelniczkom mnóstwo radości i Bożego błogosławieństwa.

Do was, kobiety całego świata, kieruję moje serdeczne pozdrowienie!
Do każdej z was, na znak solidarności i wdzięczności, przesyłam ten list w związku (...)

List do kobiet
Papież Jan Paweł II

Wtorek, 03 marca 2020

"Piłka nożna to świetna zabawa - powiedzmy to razem!" – to słowa papieża Franciszka sprzed kilku miesięcy do 6000 nastolatków z Włoch. Z tego przekonania wyszliśmy również my i jak co roku postanowiliśmy wziąć udział tym razem w III Diecezjalnym Turnieju Drużyn Parafialnych.

FOTO GALERIA

Niedziela, 01 marca 2020

W roku 2020 na terenie Gminy Rząśnik będzie realizowany Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Umowa na realizację powyższego zadania  została podpisana  pomiędzy Parafią Rząśnik a  Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do GOPS w Rząśniku z dowodem...

Na skróty

Galeria