W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczniemy nocną adorację Najświętszego Sakramentu przygotowującą nas do przeżycia Odpustu NMP Matki Kościoła.
ODPUST NMP MATKI KOŚCIOŁA - 1 czerwca
12.00 - Msza św. odpustowa z procesją Eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Waldemara Grzeszczuka proboszcza parafii pw.św. Ap. Piotra i Pawła w Nowej Osuchowej.
Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe oraz program słowno - muzyczny poświęcony osobie św. Jana Pawła II, który zaprezentują dzieci i młodzież z naszej parafii, pod czujną uwagę ks. Mariusza i katechetki p.Ani Ogrodnik.
Polskie misjonarki z PERU apelują: COVID-19 odbiera oddech rdzennym mieszkańcom AMAZONII,
Na pewno słyszeliście o bardzo trudnej sytuacji w jakiej znajduje się kilka krajów Ameryki Południowej spowodowanej rozprzestrzeniającym się wirusem Covid-19. Wśród tych krajów, zaraz po Brazylii, znajduje się Peru,
Wystarczy piękny witraż, by zwykłe okno i wszystko wokół zaczęło żyć. Bo nie tylko okno mieni się kolorami. Kolorowe kształty pojawiają się również na posadzce i na ścianach. Całe wnętrze kościoła staje się bajkowe i nieziemskie.
Od poniedziałku możemy podziwiać w naszej świątyni witraż św. Piotra Apostoła.
Od niedzieli 3 maja rozpoczeła się współpraca naszego diecezjalnego Tygodnika "GŁOS KATOLICKI" z tygodnikiem IDZIEMY.
Idziemy jest nowoczesnym tygodnikiem opinii redagowanym przez ludzi, którym bliski jest świat wartości głoszonych przez Jana Pawła II. Tytuł pisma nawiązuje do papieskiej książki Wstańcie, chodźmy!.
Zachęcamy do sięgnięcia po nową pracę katolicką w naszym...
"Nie ma takich sytuacji,
w których by jeszcze miłość nie miała czegoś do powiedzenia."
Stefan Kardynał Wyszyński
Umiłowani Bracia i Siostry!
Czas, który przychodzi nam przeżywać w trakcie trwania epidemii staje się zachętą do ożywienia naszej nadziei i jeszcze większego zaufania Bogu. W sensie duchowym i liturgicznym to najważniejszy okres w roku. w którym przeżywamy najważniejsze prawdy wiary. Zachęcam wszystkich do szczególnie intensywnej modlitwy w tym niełatwym czasie.
W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe o ograniczeniu uczestników zgromadzeń liturgicznych do 5 osób, z przykrością, ale w trosce o wasze zdrowie, pragnę poinformować, że od dnia 25 marca do 11 kwietnia br. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane tylko dla 5 osób rodziny, która zamówiła intencję mszalną. W związku z tym wszystkie Msze...
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.
...
W tym tygodniu zamiast Rekolekcji Wielkopostnych odbędą się adoracje Najświetszego Sakramentu. W piątek i sobotę Msze św. o godz. 8.30, 9.00, 10.30, 11.00, 16.30, 17.00 i wtedy będzie można skorzystać ze spowiedzi.
Na stronie naszej parafii będzie można także wysłuchać nauk rekolekcyjnych ks. dr. Tomasza Borkowskiego, który miał przewodniczyć tegorocznym rekolekcjom....
Ze względu na stan epidemii zarządzam w całej Diecezji Łomżyńskiej ograniczenie uroczystości pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu. Pogrzeb odprawia się przy grobie w obecności najbliższej rodziny z zachowaniem obowiązującego limitu 50 osób, łącznie z podejmującymi posługę liturgiczną i cmentarną.
Przypominam, że w pogrzebie nie mogą uczestniczyć osoby odbywające...
Kolejny już raz w ostatnim czasie zwracam się do Was słowami listu pasterskiego (...)
Przeżywamy czas Wielkiego Postu, który w tym roku staje się szczególnymi rekolekcjami dla całego Kościoła. Nie zamkną się one w święta Zmartwychwstania Pańskiego, ale będą trwały znacznie dłużej. Pan wzywana nas do głębokiej modlitwy i nawrócenia serca
